Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájról szájra, nyállal...

Szájról szájra, nyállal fertőzhet az ajakherpesz?

Figyelt kérdés
A szájam sarkán tegnap herpesz alakult ki, ősszel meg tavasszal elő szokott jönni ovis korom óta. De mindig időben lekrémezem Zoviraxal, és 3-4 nap alatt elmúlik. De most van párom és nem tudom, hogy merjek-e neki adni puszit? Ha neki a 23 év alatt sosem volt még, elkaphatja tőlem?
2009. okt. 1. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Simán elkaphatja. A herpeszt csak egyszer kell elkapni az életben és onnantól kezdve mindíg előjön.
2009. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

esetleg szexuálisan is elkaphatja? lehet belőle intim részén is herpesz?:S

L18

2009. okt. 1. 16:43
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Ha benne van a vírus, tehát ne is szokott lenni, akkor tuti, hogy elkapja, viszont ha nem akkor te csinálhatsz bármit, szex, csók..stb nem fogja! Az én párom sem kapta még el soha! Mert ő nem hajlamos rá! ne aggódj! Mi szoktunk ilyenkor orálozni mert ő nem fogékony a herpeszre, kérdezd meg hogy volt-e neki és ha nem akkor hajrá..:) Sok sikert L/26
2009. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

A herpeszt el lehet kapni, csak van akinél soha nem jön elő. Ez nem egy velünk született betegség, hanem egy csepp fertőzéssel vagy bőrérintkezéssel elkapható vírus, ami később egész életeden át benned marad és ha legyengül az immunrendszered, akkor előjön. Akinek még nem volt, ugyanúgy elkapja, akinek meg volt, tökmindegy, nem? Szerintem nem érdemes vele kísérletezni, mert nem valami kellemes dolog, ezt te is tudod.

Egyébként van intim herpesz is, igen. Azt ugyanígy el lehet kapni.

2009. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Miért pontozok le? Mert elmondom a véleményemet, velem így történt! Nem kell mindjárt lepontozni..uhh a rosszindulat!!! Nem baj legyetek boldogok tőle
2009. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, elkaphatja!
2009. okt. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én nem pontoztam senkit sehogy. Le meg főleg nem.
2009. okt. 2. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!