Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után. Ez teljesen...

Foghúzás után. Ez teljesen normális, és én parázom túl?

Figyelt kérdés

Nem lehetett gyökérkezelni a fogam, ezért a jobb alsó 6-ost kihúzta kedden délelőtt a doki. Gyulladt volt, majd besz@rtam,annyira fájt a húzás..

És azóta még mindig nagyon fáj... Nem csak a sebnél, hanem az ínyem kívül-belül lüktetve. Fáj még ott is ahova az érzéstelenítőt adta. 2 nap telt el azóta, normális, hogy még mindig fáj?

A másik kérdés:

Vérezni már nem vérzik, de néha olyan "fura ízű" a szám. Nem tudom megmagyarázni hogy milyen ízű, és folyton köpködnöm kell. Másnak is volt ilyen?

A sebben középen van egy fehér valami, próbáltam fültisztító pálcikával kiszedni,kitörölni onnan, de nem jön, úgyhogy szerintem nem morzsa. Nem hiszem, hogy csontszilánk, mert szépen egyben kijött a fog. Akkor vajon mi az?! Normális, hogy fehér körben a seb széle?

Bocsánat a sok kérdésért, első foghúzásom, és ha nem muszáj nem akarok visszamenni a dokihoz, mert egy áááállat!!



2013. máj. 2. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen természetes minden, te parázod túl! :) A 6-os az egy erős, nagy gyökerű fog, normális hogy fáj utána!

Valószínűleg a húzás amiatt fájt, mert be volt gyulladva és így nem hatott rendesen az injekció! Az is normális hogy fáj még, vegyél be fájdalomcsillapítót!

A fehér valami az a gyógyulás jele, vérdugó alakult ki a szádban, hogy ne folyjon a vér! Egy-két nap és el fog múlni! Ne piszkáld, ne szívogasd, annak ott kell lennie! Jobbulást!

2013. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!:) Hagyom akkor békében, nem piszkálgatom.. Csak lenne már vége ennek.. :D
2013. máj. 2. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden teljesen normális. A sebet lehetőleg ne piszkálgasd a kis fehér izé középen az normális,hogy ott van. Fogat is moshatsz körülötte és nem nagy katasztrófa,ha bele megy a fogkrém, csak még nem szabad fogkefével birizgálni. Ha maradt benne csontszilánk az is szépen kifog peregni akkor amikor elkezd majd összeforrni. Kb. 4-5 hét kell amíg teljesen összeforr.

Az ízekről meg annyit,hogy teljesen normális. Hiszen a sebnek valahol ki kell tisztulnia. De hamarosan már észre sem fogod venni.

2013. máj. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Syrakusa válasza:
Ez szerintem is teljesen normális,de annyit hozzá kell tennem.Attól,hogy Te azt láttad,hogy egészben jön ki a fogad az nem jelenti azt,hogy nem lehet csontszilánk.Én egyszer ezmiatt nagyon beszopt@am.Két hét múlva is csak gyógyszerrel tudtam elviselni a fájdalmat,elkezdtem piszkálni a sebet(mert nem gyógyult be)és saját Magamnak kivettem egy akkor csontdarabot mint a fog gyökér.Mint kiderült a foggyökéren volt ilyen csontkinövés ami mind a négy foggyökér nyúlvány körbenőtte és ez levált a fogamról mikor azt kihúzták......Szóval még várd meg a hét elejét,ha addig nem múlik sztem menj vissza a dokihoz....
2013. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Juj, ez marhára nem hangzik jól :S Remélem nekem nem lesz ilyen, nem akarok visszamenni a dokihoz :S Már arra is gondoltam, hogy ha hétvégén fog fájni akkor inkább elmegyek az ügyeletre, hátha ott humánusabb orvos van mint ez a doki :D

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok :)

2013. máj. 2. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak nem a körzeti doktornál voltál?
2014. jún. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!