Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvoshoz kell mennem, de...

Fogorvoshoz kell mennem, de nagyon félek a sok huzástól. Mire kell számitanom?

Figyelt kérdés

sajnos egy évtized alatt annyira tönkrementek a fogaim, hogy azok letörtek és potolni kellene őket. voltam egy állapotfelmérésen ahol ahol iszonyatosan drága összegért (több százezer ft-ért) megcsinálják. Ezt az összeget megtudom teremteni de nagyon félek a fogorvosi beavatkozásoktól.

Szeretnék ez ügyben egy kis segitséget kérni, hogy

mennyire fáj a foghuzás és mennyi idő alatt huz ki egy fogat és mennyit huzhat egyszerre a doki? nálam közel 10-11 db-ot kell.

érzéstelenitő mennyire gyorsan hat és mit érzek a huzás alatt? sokan azt mondják hogy semmit. ez igaz vajon?

a másik kérdésem pedig az érzéstelenitővel kapcsolatos. mennyire hat ki az ember szivére vagy szervezetére? nincsen semmi bajom, csak nem akarok váratlan rosszulétbe "keveredni"

vannak olyan fogaim ahol csak milliméteres fog ál ki az inyemből. Ezt kitudja huzni? mi van akkor ha beletörik?


2009. szept. 27. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden félelmedre az a megoldás, hogy nagyon jó fogorvost kell keresni, akiben bízol. Érdeklődj utána, legyen ez személyes kapcsolat. Előre mondd el a fogorvosnak, hogy nagyon félsz. Ez gyakori, ismerik az orvosok.Úgy fog kezelni, engem megkérdez az érzéstelenítő szuri előtt, adjon e az ínyemre Lidokain spray-t?(fölösleges, de a félelmet eloszlatja. én nem kérek)

Lassabb , türelmesebb lesz, ha szólsz, mindenről előre szól. Ma nem olyan mészárosok ám, mint néhány évtizede. A mi fogorvosunk arra is ügyelt, hogy a párom kedvenc zenéjét rakja be! Tátva a szám, közben kedvenc témáimról kérdezget. :) A másik - mélyromániából való - elmesélte közben élete furcsa regényét.

A letört foggyökérhez van speciális technika és szerszám, nem gond. Ne feledd, a fogorvos ORVOS, nem technikus, ennek a "román"-nak (erdélyi magyar, csak berakták a mélyébe a hegyek mögé) körzeti korában a szülés levezetése, és a gyerekágyasok látogatása is a feladatkörébe tartozott! Egy műtő nélkül véghezvitt császármetszéshez kismiska egy pár millis szilánk eltávolítása:)

Nme technikus, orvos! Ha bármi bajod lenne, rosszul lennél, rögtön lefektet, stb. stb.

Van egy egyezményes jel, ha bármi fáj, felemeled a karodat, könyöktől a karfától. Akkor megáll, s megbeszélitek.

Valószínűleg nem is fogod érezni. Nekem az érzéstelenítő némi kábulatot okoz, nehezen koncentrálok utána 1-2 órát, de ez egyéni érzékenység. Mindenesetre inkább az asszony(ember) vezessen!

2009. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt kihúzatod a fele fogadat, menj el még két jó fogorvoshoz, hogy ők is ezt javasolják-e, nem lehet-e koronával megmenteni a gyökereket.

A foghúzás nem fáj, csak azt érzed, hogy feszegetik, húzzák-vonják, lökdösik a fejedet, de fájdalmat nem érzel. Az injekció 10 perc alatt hat, és általában nem szoktak rosszul lenni tőle, hacsak nem allergiás rá valaki. Még sose kaptál lidokain injekciót? A húzás, ha könnyű eset, pár perc, ha csak csonk van, akkor bonyolultabb, több idő, esetleg szájsebészeten. Egyszerre többet is kihúznak, főleg ha egymás mellett vannak, a 10-11-et gondolom, két részletben. De mondom, először járd körbe a kérdést.

2009. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt 2-3-4 alkalomra kihúzza, attól függ, milyenek. Elküldhet röntgenre. Érdemes több helye érdeklődni az árakról, de a minőség függvényében!
2009. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 igabcsy ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval tökéletesen egyetértek. Tényleg nagyon fontos, hgy bízz a fogorvosban. És ma már teljesen más mentalitással állnak hozzá a betegekhez mint 20-30 évvel ezelőtt.

Emlékszem gyerek koromban én is nagyon féltem a fogdokitől, és ha már a váróban meghallottam a fúró hangját, akkor legszívesebben vlággá futottam volna.

Azután egyszer (24 éves koromban) a hiúságom felülkerekedett a félelmemem. És elmentem egy fiatal, de jó nevű fogorvosnőhöz. Kint ültem a váróban, a gyomrom görcsben, a tenyerem izzadt, és azon gondolkoztam ki kellene sétálni a bejárati ajtón.... amikor észre vettem, hogy az egyik betegtársam a velem szemben ülő széken elaludt. Jézus Úristen.... - mondtam magamnak - miből vannak ennek az embernek az idegei - acélsodronyból??? Azután rám került a sor.... bementem és megláttam a fogorvostnőt, (egy alacsony vékony, de nagyon helyes, szép arcú nőt, aki mosolygott rám, kedves volt és valahogy azonnal a bizalmamba fogadtam. Azóta eltelt 20 év, de hű maradtam hozzá és minimum évente megjelenek nála, ellenőrzi, hogy minden rendben van-e, leszedi a fogköveimet, ha gond van valamelyikkel megcsinálja.

Nagyon gyorsan eljutottam én is arra a szintre mint az az ember, aki elaludt a váróban. Azóta sem félek fogorvoshoz menni. Ma már csak hitetlenkedve gondolok a régi önmagamra, hogy miért is féltem annak idején?

Kívánom Neked is, hogy megtaláld azt az orvost, akiben megbízol. És hidd el, hogy a második, de legkésőbb a hamadik alkalommal már úgy fogsz menni, mintha csak azt mondanád.... leugrok a sarki közértbe 1 kiló kenyérért.

Hidd el nem emberevők a fogorvosok.

Egy javaslat, esetleg itt a gyakorikerdesek-en kérdezd meg, hogy abban a városban ahol élsz ki tud ajánlani neked fogorvost? Vagy a szomszédtól, munkatárstól, baráttól. Így talán nagyobb bizalommal mész majd el olyanhoz, akiről sok jó véleményt hallottál.

Semmiképp ne hanyagold tovább, mert egyre rosszabb lesz az állapotod.

Ezt mind csak azért írtam le, hogy lásd ki lehet gyógyulni a "fogorvos félelem" nevű betegségből. :-))

2009. szept. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

amit a saját fogaimmal kapcsolatban le tudok irni:

semmi fájdalmat nem érzek és nem is éreztem amikor letörtek a fogaim. Hiába rágok rajta hiába piszkálom a nyelvemmel nem fájnak.


Ettől függetlenül fájhat vagy érezhetek valamit a huzáskor?


Másik kérdésem:

Amikor a doki nekikezd a foghuzásnak mik a menetei:

1: lidocain

2: rögtön a fogot veszi elő és huzza is vagy előtte még csinál valamit?


Sajnos nagyon tájékozatlan vagyok ez ügyben.

2009. szept. 27. 19:09
 6/7 A kérdező kommentje:
kimaradt: voltam több orvosnál is és mndenki ezt mondta, hogy sajnos ki kell huzgálni.
2009. szept. 28. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Megnézi

2. Injekció, manapság Ultrakain

3. 10 perc várakozás, zsibbadás, ezalatt vagy kiküld akár több időre is, vagy nem.

4. Fogó. Nem kell rettegni tőle, mondom, hogy nem érzel fájdalmat, azért van az injekció.

5. A zsibbadás még 2-4 órát eltart, azalatt ne egyél, igyál, mert félrenyelsz.

6. Esetleg fájdalomcsillapító éjszakára, másnap lehet fogat mosni, a véralvadékot nem szabad kipiszkálni, tejterméktől tartózkodni kell.

7. Pár nap alatt begyógyul.

2009. szept. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!