Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rosszul tömte be a fogam vagy...

Rosszul tömte be a fogam vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam fogorvosnál és betömte az egyik fogam(azt mondta hogyha nem akkor nem be fog omlani), de az oldalán hagyott egy tűhegynyi lyukat, és egy kb 2mm átmérőjű fekete valamit(szerintem szuvasodás de nem biztos), ez normális vagy elrontotta, azóta kicsit fáj, és nem tudok vele rágni

2013. ápr. 25. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Ideiglenes tömés, vagy már normál?
2013. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem mondta, fehér anyagot tömött a fogamba majd uv-fénnyel megvilágította
2013. ápr. 25. 19:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Én megmutatnám egy másik dokinak is a helyedben.
2013. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az bármelyik lehet akkor :) De igaza van az előttem szólónak, keress fel egy másik orvost is, és mutasd meg neki :)
2013. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
sulis fogorvos(most nincs pénzünk másikra), de megyek még hozzá egy hét múlva, megkérdezem
2013. ápr. 25. 20:01
 6/9 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy számít-e de két féle anyagot tett a fogamba
2013. ápr. 25. 20:04
 7/9 A kérdező kommentje:
mivel ez volt az első tömésem és neten nem találtam semmi információt, így leírom a folyamatot, adott egy érzéstelenítőt, majd elkezdte fúrni(mondtam hogy még fáj így beleszúrt a fogamba is) utána kifúrta, majd elkezdte valamivel döngölni, utána kitisztította, kért valamit, beletette a fogamba, majd egy másik anyaggal kitöltötte a lyukat, a végén polírozta és megigazította hogy ne ütközzön a lenti fogaimmal
2013. ápr. 25. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Hiába mutatod meg másiknak nem beszélnek egymás ellen


Tapasztalat...

2013. ápr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad, ez valószínűleg egy egyszerű kompozit tömés.


Bocsánat, hogy ezt most pont nálad jegyzem meg (de ez szólhatna a többi kérdezőnek is) - ha valami probléma merül fel a kezelés után vagy kérdésed van, akkor miért nem az az első hogy felhívod a fogorvosodat? Sose lehet tudni, hogy hány szakmabeli van a válaszolók között és hogy miféle tanácsot adnak. Persze lehet köztünk egynéhány fogorvos/asszisztens/dentál higiénikus is, de puszta szavakból, homályos találgatásokból (tűhegyni lyuk a fog oldalán, vagy a tömés szélén?) senki sem tud diagnózist felállítani. Ehhez látni, tapintani kell a fogat, erre pedig a legalkalmasabb az a fogorvos akinél a tömést csináltattad.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy bátran keresd fel azt a fogorvost, valószínűleg nem lopta a diplomáját.

2013. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!