Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lett hézag az első...

Mitől lett hézag az első fogaim között?

Figyelt kérdés
Vagyis nem hézag hanem a fogam széle tűnik el! Mit lehet vele kezdeni? 16/L
2013. ápr. 21. 13:13
 1/6 anonim válasza:
Szia!Velem is ez van és nekem majd kell fogszabályzó...Te voltál már orvosnál?
2013. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel tini vagy, lehet olyan fogágy visszahúzódás, amit hormonok okoznak (juvenilis parodontitis). Ezt csak tippként mondtam, mivel innen nem látni hogy pontosan milyen az a hézag.

Amit valószínűbbnek tartok, az az ajakfék megnagyobbodás. Ez egy apró fejlődési rendellenesség, lényegében az ajak belő felét a fogínyhez kötő kis szövetdarab a normálisnál nagyobb és ezért egy kicsit eltolja a két középső metszőfogat egymástól. Ez a hézag nehezen tisztítható, a lepedék könnyen megragad benne és ezért szuvasodásra is hajlamos lehet. Egy apró és gyors szájsebészeti plasztikai műtéttel illetve utána fogszabályozással lehet rendbehozni. [link]

A legjobb, ha megmutatod fogorvosnak.

2013. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elmegyek jövőhéten, mert már nagyon zavar. Mindjárt csinálok képet!
2013. ápr. 21. 13:48
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ittvan: [link]
2013. ápr. 21. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Na visszavonok mindent a fogágybetegségről és az ajakfék megnagyobbodásról - ez egyértelműen szuvasodás! Menj el fogorvoshoz és figyelj oda a fogmosása: napi 2x, fogkrém, fogselyem, antibakteriális szájvíz. Esetleg kérd meg a fogorvost hogy mutassa meg a fogselyem használatát, mert az ilyen fogközi szuvasodásokat nagyon jól meg lehet előzni vele.
2013. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A képet a netről szedte! ;D ezt a képet már láttam google-n! ;D
2013. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!