Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS, Operació, vagy műfog?...

SOS, Operació, vagy műfog? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Van egy fogam elől, ami kezdet fájni. Elmentem orvoshoz, kiszedte az ideget, és adott valami tablettát, hogy szedjem, és meglátjuk, hogy fog e fájni.

2 hétre rá, megint elkezdett fájni, és begyulladt.

Csinált filmet, és azt mondta, hogy ki kell húzni, vagy meg kell operálni.

Szerintetek melyik a fajdalommentesebb ? Melyikkel van kevesebb gond ? Húzassam ki, és rakassak műfogat ? Vagy operálás ? De akkor 2 napig kórházba kell feküdjek, és 1 napig nem ehetek semmit. És előre kell programáltatni magam, lehet 1 hétig is várnom kell, gyulladt foggal... Este is alig aludtam valamit.



2013. márc. 21. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat ezt neked kell eldönteni.Ha kihuzatod,potfog kell.Ha megoperaltatod,gondolom a gyökercsucs eltavolitasa,lehetseges hogy egyszer ujra kell,nekem igy mondta az orvos,ha rövidek a gyökerek,mint nekem,jobb kihuzatni,mert ha levagjak a csucsot,lehetseges hogy a fog mozogni kezd.Ha erösek a fogaid,erdemes megoperalni.
2013. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 47 éves vagyok és ki akartam húzatni egy olyan fogam,ami nagyon régen fáj és kezelték. stb..

Egyszer aztán egy maszek doki az mondta ,hogy nem húzunk olyan fogat amit meg lehet menteni!

Én a műtétet vállalnám be.1 fogta hogyan pótol..ahhoz 2 korona ás 1 fog kell az 3 fog és annak az ára nagyon sok.És nem biztos,hogy örökös..

2013. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
fogat****
2013. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt már 2 hónapos gyökérkezelésem tök feleslegesen, ki kelett húzni a fogat.Implantátummal lett pótolva pár hónappal később,szerencsére nem volt vészes,a beavatkozás után fájt egy kicsit erősebben az álkapcsom,de a fájdalomcsillapítótól 1-2 óra alatt elmúlt.Néhány napig kellemetlenül feszül az íny,de semmi rendkívüli,kajálni is tudtam rendesen a másik oldalon.Maga a pótlás kb 4 hónap,mert ki kell várni a becsontosodást,de ha elől lévő fogról van szó,akkor lehet kérni ideiglenes koronát.Akciósan 120 ezer volt(implantátum,felépítmény,korona).
2013. márc. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!