Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes 27 évesen fogszabályzó...

Érdemes 27 évesen fogszabályzót csináltatni?

Figyelt kérdés
Mindig szerettem volna rendbetenni a fogsorom, de tizenéves koromban sajnos hiúsági később pedig anyagi akadáyai voltak annak hogy fogszabályzót csináltassak... most lenne rá keret, de attól félek már nem használna sokat..
2007. szept. 12. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Használna, nyugodtan csináltasd meg! Nem késő rendbe rakatni a fogaidat, bár kicsit furcsa látvány lehet a fogszabályzó ilyen idős korban az emberek számára, de az eredmény miatt megéri. Nekem is kéne, húsz évesen még mindig csámpásak a fogaim, mert én sem akartam tizenévesen...
2007. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is!

Sose, késő! Hidd el megéri, hogy utána szép legyél!

2007. szept. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha rendben vannak a fogaid, akkor az állandó fogszabályzó használ. Ha anyagilag megéri, és vállalod az ezzel járó nehézségeket (étkezés, fogmosás, időnkénti csere, esetleg irritáció). Ezeket igazán az orvos tudja elmondani.
2007. szept. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Mindenféleképpen! Ha nem szeretnéd, hogy látszódjon, akkor kérhetsz éjszakai fogszabályozót, amit csak lefekvéskor kell felhelyezned, vagy esetleg olyan állandót, amit a fogsor hátuljára rögzítenek. Ám szerintem semmi gond nincs abból sem, ha kívülre teszik az állandó fogszabályozót, hiszen abból is látszik, hogy törődsz magaddal. Én 26 éves vagyok, és én is szeretnék, mert úgy vettem észre, hogy ahogy nőnek a bölcsességfogai, úgy tolják előre a jobb és a bal felső ketteseket. Szerintem nagyon sok embernek kellene követni a jó példát, az meg kiállítja magáról a szegénységi bizonyítványt, aki emiatt csúfolna. Na, akkor annak rögtön nézd meg a fogsorát! =o)
2007. szept. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
megéri tény h ha műr elmúltál akkor költséges mert nem kapsz rá támogatást de azért h egészséges önbizalmad legyen és h merj bátran mosolyogni mindenkép megéri
2007. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendbe tetetni a fogaidat sosem késő,de azért azzal jobb ha tisztába vagy,hogy nem lesz olyan gyors folyamat mint gyerek korban.Kb16-18éves korig csontosodik az állkapocs-ez alkat függő,gyerek korban a fogak elmozdítása is könnyebb és mikor elmozdul a fog hamarabb kezd el porcosodni ill.csontosodni.Mikor ez a folyamat már be fejeződött pl26-7éves korban akkor a fogszabályzót lehet ,hogy 3-4évig viselni kell ,mert a fogaid-fogíved nehezebben rendeződik már át,mert ez egy becsondosodott állapot-nem porcos.És mikor elmozdult kb.uannyi ideig még szabályozni kell-rögzítettel mert az elmozdulásnál elkezd prcosodni és annak be kellene csontosodni.sokan elkövetik azt a hibát,hogy elmozdult levetetik mert szépek a fogai,csakhát pár hónap mulva visszavándorol a foga ,mert az elmozd.helyen mégcsak prcos és nincs ami helyén tartsa.

Ált úgy szokták,hogy mikor leveszik egy nappali kivehető fogszab.viselsz mikor olan szituban vagy-akáár utcán ,otthon stb,aztán éjszaka pedig egy éjjszakait..ezeket vagyis a nappalit is 1-2 évig érdemes viselni az éjszakait tovább.


Ez most nagyon macerásnak tűnik de annyira nem az,megszokod a cél érdekében csak nem szabad elkapkodni az egészet mert akkor nem érsz el vele célt.Azzal meg ne törődj mit gondolnak az emberek.Igenis imponáló ha valaki fogszab.visel ,mert azt sugallja ,hogy törődsz a fogaiddal.nekem öreg korodra is meglesz a fogad és lehet aki megmosolyog 30évesen már körhiddal fog szaladgálni.És ezt tartsd figyelembe.Sok sikert hozzá és hidd el szép leszel!:)

2007. nov. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha már van csajod és ilyen fogakkal is szeret akkor ne. Max ha sok pénzed van. Ha nincs csajod akkor mindenképpen rakasd fel. De te dontöd el ,ez csak tipp.
2007. nov. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
29%
En olyat tudok, hogy mar ilyen korban nem hasznal a fogszabalyzo..sajnos... egyik ismerosom ilyen koru volt amikor fogszabalyzot tettek neki, es a fogai meggenyesedtek...meg kellett muteni, es sok problemaja volt vele tovabbra is.szoval nem hasznalt.
2010. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!