Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a foghúzás?

Nagyon fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés

Tavaly áprilisban bal oldalt felül,az utolsó előtti fogamból letört 1 darab,meg se éreztem,csak akkor amikor hideg-meleg dolgok érzékennyé tették és megtapogattam,és akkor már éreztem,hogy hoppá ez nem jó,hiányos.Elmentem a dokihoz,betömte,de szíve szerint kihúzta volna,és még azon csodálkozott,hogy ezt a fogat mi tartja (nem a szájpadlás felöli oldalon tört ki).Ma éjjel felkeltem,épphogy ásítottam és letört a tömés róla,még jó hogy felébredtem,mert lenyeltem volna...Nézegettem és elég "szépen" néz ki... :( Anno a doki is mondogatta,hogy lehet nem sokáig tartja majd a tömés,és akkor már tényleg ki kell húzni.Hát...úgy látszik eljött ez az idő is :(

Annyit szeretnék tudni,hogy mennyire fáj,mikor kihúzzák?Még életembe nem húzták ki 1 fogamat se és nagyon félek tőle!Utánna meddig fáj,meddig tart?Ráadásul cigizek is,és azt olvastam,hogy nem szabad rágyújtani 1 darabig,kibírom cigi nélkül,csak félek attól is,hogy rosszul leszek,így is érzékeny,fáj,ha hideg-meleg ér hozzá,enni,inni se merek.És még annyi a bajom,hogy mennyi ideig lehet ezt halogatni,mert holnap van időpontom nőgyógyászatra is.... :S Ha egyből nőgyógyászat után megyek,akkor az úgy jó? Légyszi nyugtassatok meg,mert mocskosul be vagyok sz@rva... :/ :(



2013. febr. 26. 10:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Gondolom inlay/onlay tömésről van szó,nekem is van,csak szerencsére még akkor csináltattam meg,mielőtt baja esett volna a fogaknak.Volt olyan is,amit ki kelett húzni,annak a pótlása nem volt ilyen "olcsó"
2013. febr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
És aki allergiás az érzéstelenitőkre azoknak hogy lehet fogat húzni? Fájdalmas nagyon érzéstelenitő nélkül?
2022. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!