Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog miatt fájhat...

Bölcsességfog miatt fájhat már két hete az állkapcsom?

Figyelt kérdés
Egyik nap megroppant a bal állkapcsom az nap még nem fájt,de rá egy napra nem tudtam azon a felén normálisan enni. Nehezen haraptam és rágtam, nagy fájdalmakkal járt az evés. Aztán enyhült, de még mindig érzem, ha harapok, hogy fáj, és nem tudom rendesen kinyitni a számat. Ez elmúlik majd? Mit csináljak? Tényleg a bölcsességfog miatt lehet,habár még nem látom nőni?

2013. febr. 25. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Fájhat. Nem csak az állkapcsod, hanem a növögető bölcsesség fog oldalán levő mandulád, nyirokcsomóid stb.


Javaslom, hogy ballagj el egy fogdokihoz. Nem kell semmi nagy etvaszra gondolni, sem félni semmi komolytól, max. picit az ínyedet be kell metszeni (érzéstelenítik és nem is érzed), ha az a baj, hogy nem bírja áttörni a kemény ínyfelületet a növekvő bölcsességfog.

2013. febr. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem félek a fogdokitól terveztem már h elmegyek csak gondoltam előbb megkérdezem itt hátha volt már vkinek ilyenben része. Amugy már nem ez az első esett h fáj mert van h passiv van h aktív a fájdalom,de általában kisugárzik a fülembe és van mikor az fáj.
2013. febr. 25. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a füled is fájhat. Ezt kihagytam, de a szövegből egynesen következik.


Nekem sokszor van ilyen, mert az egyik bölcsességfogam még mindig növöget. :)Szóval, ne félj, nem lesz semmi gáz. Minél előbb elmégy egy dokihoz (ne csak tervezd! mindneki fél a fogászattól), annál hamarabb megnyugszol. Lehet, hogy nem is kell mást csinálni vele, csak kapsz egy ecsetelést az ínyedre.

2013. febr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

értem köszi a választ.

amúgy nekem is most növőben van jobb oldalt fent egy bölcsességfogam de az nem fáj szerencsére,de csak egyik fele jött ki másik fele még az ínyben van.

2013. febr. 25. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez a gond. Jobbulást és sok türelmet. A bülcsességfog néha nagyon lassan nő (van, amikor hosszú évekbe is telik, mire teljesen kinő). :)
2013. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. febr. 28. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!