Próbatömés és ideiglenes tömés ugyanazt jelentik?
Pl. elkezdett gyökértömésnél.
És ahogy az első írta, mikor várnak, hogy nem fáj-e a fog, és csak panaszmentes esetben tömik be véglegesre.
Próbatömés: Feladata tesztelni a végleges tömésre való alkalmasságot. Ha nem gyullad be a fog alatta, vagy az idegszál végződése nem gerjeszt fájdalomérzetet, akkor teszik csak be a végleges tömést, mert ezt eltávolítani már sokkal nehezebb volna - a fog károsítása nélkül.
Ideiglenes tömés: Eltávolítható védőréteg. A fog huzamosabb gyógykezelése során védelmi szerepet lát el, hogy a kezelések közti károsodást megakadályozza.
Gyógytömés: A gyulladt, vagy érző idegvégződés miatt gyógyszerrel impregnált tömőanyagot használnak.
Ez a három fogalom három különféle töméstípust takar, nem keverendők össze.
:)
Még annyit kérdeznék, hogy a gyógytömésre kell ideiglenes tömést tenni?
Nem tudok ilyenről. Szerintem a gyógytömés önmagában dolgozik. Gyulladáscsökkentő, antibiotikum, fájdalomcsillapító lehet benne, amit általában néhány naponta kiszednek, a területet ellenőrzik és ha szükséges, új gyógytömést kap a paci, vagy elkezdik a fog kezelését. Ideális esetben kitisztítják a fúrt üreget, s betesznek egy próbatömést. Ha nem gyullad be a pacinak X nap alatt, (pl. egy hét) akkor jöhet a végleges. Rosszabb esetben (pl. koronapótlás, csavarbeültetés, gyökérkezelések, stb...) huzamosabb kezelés következik, vagyis több napon át idegelik, reszelik, fúrják-vágják faragják a fogat, s egy-egy alkalmi kezelés között ideiglenes tömést tesznek be.
Ez az egész így áll össze egy rugalmas rendszerré.
Persze az elmélet és a gyakorlat gyakran más... :)
Köszönöm szépen!
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!