Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ebből a halasztgatásból nagy...

Ebből a halasztgatásból nagy baj lehet?

Figyelt kérdés
Fáj a fogam, megint.. már nagyon régóta, talán, kb. egy éve beakarom tömetni, de mindig elmarad, vagy a fogorvos volt szabadságon, vagy valami más, meg én is elfelejtettem. de már többször is megfájdult ez idő alatt a foggyökér is, és most nagyon megijedtem, hogy tovább terjedhet a gyulladás, vagy ilyesmi, és akár nagy baj lehet a "kis jelentéktelen" dologból, így is olyan természetem van, hogy ilyenkor hirtelen, könnyen beparázok és szörnyű elképzeléseim vannak, és a szüleim is közölték, hogy most is várnom kell hétfőig, a francba, mert hétvégén nem rendelnek és most is annyira fáj.
2013. jan. 5. 00:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

egy alkalommal nagyon rossz érzés volt, amikor begyulladt a fogam, elmentem a legközelebbi fogorvoshoz, akinek nem értem mi járt abban a parányi fejében, de megvizsgálta, majd bizonytalankodott össze-vissza, hogy belehet-e tömni, közben be is tömte valamivel ideglenes cuccal, és aznap egyre jobban fájt, szakadtam bele, sztem akkor jóbban begyulladt, majd másnap reggel kiszedettem a tömést.

Nem tudom van-e valami köze az én esetemhez, de jó ideje a hajam is hull, bár nem vagyok meggyőződve, hogy a fogam miatt, más oka is lehet.

2013. jan. 5. 00:58
 2/15 anonim ***** válasza:

Minèl hamarabb tömesd be.

Hogyha a hètvègèn annyira fájni fog mint nekem annó,irány az èjszakai ügyelet(ha van ott).

2013. jan. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 intrepid ***** válasza:
Nem is a gyulladás veszélye a legnagyobb baj. Az is. A nagyobb baj, hogy szeded feleslegesen a fájdalomcsillapítót, amit nem kellene. A másik, hogy úgy szétrohad a fogad, hogy nem lehet megmenteni, ki kell húzni.
2013. jan. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Lehet hogy akkora lyuk van már benne, hogy betömni nem lehet csak kihúzatni.
2013. jan. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat:)

Max hétfőn tudok:( Itt, ahol én lakok, nem igazán lehet számítani komolyabb orvosi beavatkozásra, de kb. egy éve, amikor a fent említett fogorvos betömte, rettenetesen fájt. már nem érdekel a tömés, akár ki is huzatom ha kell, de akkor nem kell számítanom komoly arcgyulladásokra vagy hasonló?

2013. jan. 5. 01:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha most nincs bedagadva,akkor hètfőig kihúzod vele.

Nekem volt emiatt arcgyulladásom...ne tudd meg..a pokol kellemesebb(gondolom èn;)

2013. jan. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
átérzem, velem is volt, hogy visítottam bele a fájdalomba, amikor egyedül szenvedtem itthon, akkor szedegettem gyulladáscsökkentőt, gondolom segített, a kérdés az, hogy van-e valakinek számomra megnyugtató tapasztalata, hogy ilyen sokáig nem kezeltette ki a fogát, de még sem volt semmi baj, tályog, vagy ilyesmi:)?
2013. jan. 5. 01:20
 8/15 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.

Èn 4 fogammal szenvedtem(nem egyszerre).Mindegyiket halogattam.Volt amelyiket 2èvig....sajnos.Most már elismerem,gyáva voltam..:(

Soha nem volt komolyabb az arcgyulladáson kívül...hála istennek.

2013. jan. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez nem megnyugtató:(( remélem nincs gond, amúgy az arcommal nincs gond, csak a fogam alatti nyirokcsomóm érzékeny, ha hozzáérek. Miután öblögettem kamillateával, kezdett fájdalom felszabadulni benne, most már picit lelankadt.

remélem ha végre lefekszek, és nem mozdítom a fejem, úgy hogy fájjon, jobb lesz másnapra.

amúgy a fő, hogy megnyugodjak, nem kell sebészeti eljárás vagy ilyesmi, az arcgyulladást hogy kezelik?

egy szomszédom egyszer az infra lámpánkkal kezelte, és én is lámpáztattam magam valamikor, talán az gátolta:-?

2013. jan. 5. 01:36
 10/15 anonim ***** válasza:

Meglehet....

Èn amikor szenvedtem ezeket csináltam(persze nem sokat èrt ,de valamit enyhített a nagy fájdalmon):

Fogkrèmet kentem rá,

pálinkával öblögettem,

kamillás tea,

infra lámpa....

de jól tudom,mindez csak átmeneti megoldás volt.

A megoldás:Fogorvos;)

2013. jan. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!