Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés miatt nyitva...

Gyökérkezelés miatt nyitva hagyott fog mennyire sérülékeny?

Figyelt kérdés

A bal oldalon van egy fogam, amely nyitva lett hagyva. Kicsit érzékeny még, de nem vészes. A probléma már csak azzal van, hogy a jobb oldalamon meg van egy fogam, amit majd húzni kell, és ha ráharapok, két napig folyik a szememből a könny, úgy fáj. Egy hét múlva megyek vissza kezelésre, valószínűleg akkor be is tömi.

Ha rágok ezen a fogamon (nyilván óvatosan, bár ha még nem is akarnék óvatoskodni, akkor se tudnék máshogy), de utána rendesen megmosom, abból lehet baj? Nem örülnék, ha egy hétig csak joghurton és kefiren kéne élnem.



2012. dec. 7. 17:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja igen, és a fogamba rakott valami vattaszerűséget is. A múltkor is kaptam egy ilyet, de az nem bírta tovább az első fogmosásnál.
2012. dec. 7. 18:09
 2/2 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem nem kell aggódnod, ha a fogorvos nem írta elő vagy nem figyelmeztetett, hogy óvakodj bizonyos ételektől a következő kezelésig, akkor használhatod a gyökér kezeltet, persze óvatosan.

Amikor nekem kezelték ugyan így volt, azzal az eltéréssel, hogy nekem fertőtlenítő ideiglenes tömést raktak be, arra a hétre, de az is fogmosások során lemorzsolódott.

2012. dec. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!