Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt miért tanácsolta a fogorvos?

Ezt miért tanácsolta a fogorvos?

Figyelt kérdés

Voltam nemrég csak szimpla rutin vizsgálaton fogorvosomnál. Mindennap szoktam fogat mosni, ami ugye természetes.


Nem talált hibát, se lukat, de azt mondta, hogy a fogamat ne úgy mossam hogy oldalasan, hanem :

Felső fogsor: fentről lefelé

Alsó fogsor : alulról felfelé


Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy miért kell így, de kíváncsi vagyok.



Miért jobb ha úgy mosom, minthogy oldalasan?


2012. nov. 9. 22:05
 1/5 A kérdező kommentje:
vagyis "fésűszerűen" mossam a fogam
2012. nov. 9. 22:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vízszintesen mozgatod a kefét, idővel visszahúzódik az íny, így szabadon lesz a fognyak, ami igencsak problémás lehet.
2012. nov. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a fognyakról így nem tolod fel az ínyt. Később veszed hasznát, idősebb korodban. A fogínysorvadás mérsékelhető így.
2012. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a fogíny védelmében. Szokták hangsúlyozni, hogy nem izomból kell fogat mosni, a fogínyt, és a fogakat is alaposan, de kíméletesen, a leírt módszerrel kell tisztítani.
2012. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Akkor ezért érzékenyek a fogaim??


Azt hittem az ilyet akkor kell csinálni amikor valakinek a foga fogköves.

2012. nov. 9. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!