Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés leghátso fogak-a...

Gyökérkezelés leghátso fogak-arra is raknak koronat?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mindig raknak koronát a gyökérkezelt fogra, az a fog állapotától függ, hogy kell-e, érdemes-e.


Ha bölcsességfogra gondolsz, akkor azt többnyire gyökérkezelni sem szokták, inkább kihúzzák. Koronát pláne nem érdemes tenni rá szerintem.

2012. okt. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A leghátsó, az bölcsességfog... Azzal semmi mást nem szoktak, csak kihúzni :( Én is azt hittem pár hónapja, hogy majd jól betömik, de szájsebészet lett belőle.
2012. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Cáfolom az előző írást,nekem tömött a két alsó bölcsességfogam,igaz,hogy az sztk-ban valóban probléma esetén húzást javasoltak,de egy magánrendelésen simán betömték,mivel csak kis szuvasodás volt rajtuk.A hetesekre gondolom raknak koronát,ha szükséges.
2012. okt. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha rágófogra gondolsz, nekem 2 is van gyökérkezelve egymás mellett és mind a kettőn van korona. Ajánlott tenni koronát, mert a fog gyökérkezelés után törékennyé válik, mivel már nincs benne vérkeringés. De hátra olcsóbb, mintha előre tennél, mert nem kell, hogy tiszta kerámiából legyen, belül lehet fém.

Bölcsességfogat nem érdemes gyökérkezelni, akkor húzni kell, tömni még szoktak, de ha kéna korona, húzasd ki, nm érdemes rá költeni, úgyis tönkre fog menni a fog.

2012. okt. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!