Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bolcsesseg fog kijovetele...

Bolcsesseg fog kijovetele hogyan zajlik mennyi ido? Es mien korba?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Átlagban 20 év felet kezdenek kibújni. Olyan is van, akinek ki sem jön, mert nincs csírája.

Nekem mind a négy kint van. A két felső teljesen előbújt, de az alsóknak a másik fog felőli része ép csak az íny felszíne felett van. Szóval csak az egyik felük van kint rendesen. Csak az egyikkel volt gondom. Az fél évig bújogatott kifelé, míg kijött. Sajnos a fogászatot is megjártam vele: mivel nem tudott egyik oldalon rendesen feltörni az ínyből, keletkezett egy vak tasak, amibe belement az étel. Kitisztítani nem tudtam, begyulladt, fájt. A fogorvos "kaparta" ki a meggyűlt ételmaradékot. Cortisollal öblögettem, speciális módszerrel tisztítottam, amíg teljesen az íny felszínére nem került.


Amúgy teljesen egyéni, kinek mikor és mennyi idő alatt, milyen nehezen, vagy könnyen bújik elő. Nekem még szerencsém volt, van olyan akinek ki kell vésni, mert nem tudja áttörni az ínyt rendesen.

2012. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is olyan 20-21 évesen kezdtek kibújni, de nagyon lassan jönnek. Most 29 vagyok, három már kibújt teljesen, az egyik még mindig csak félig. Néha megindul, akkor fájdogál 2-3 napig, aztán hónapokig semmi, és aztán megint megindul.
2012. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nekem most kezd kinoi az iny alol es nagyon faj hideg vizzel oblitgetem az segit kicsit
2012. okt. 25. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!