Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes még betömetni ezt a...

Érdemes még betömetni ezt a fogat, vagy mit csináljak? Már cikinek érzem hogy visszamenjek!

Figyelt kérdés

Az van hogy a bal alsó bölcsességfogamból harmadjára esett ki a tömés!:( Nagyon lelkiismeretes dokim van(sztk),próbálja megmenteni nem a rögtön húzás híve! Főleg hogy a mellette lévő 2rágófogam már hiányzik.:((( Harmadjára már csak a lyukat tömte be,a hiányzó részt nem is pótolta hátha a nyomás miatt esik ki.

Először mikor elmentem ezzel a fogammal borzalmasan fájt,de teljesen elmúlt így nem húzta ki,mondta próbáljuk megmenteni,mert lehet hogy "lenyugodott a fog".

Azóta nem is fájt már úgy mint először,sőt egyáltalán nem,de nem értem miért esik ki a tömés???

Pár napja pedig elég bűzös volt,tegnap este meg ki is esett a tömés. Most úgy van,de nem fáj(kopp-kopp)!



2012. okt. 3. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ciki, a dokinak meg ez a dolga. :)
2012. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki! És amúgy is: a rossz fog nem játék,ha nem kezelik rendesen, akkor elfertőződhet vagy egyéb dolgok, és nagyon sok bajod lehet belőle.
2012. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak félek hogy most már tényleg kihúzza,mert nem hiszem hogy minden hónapban tömni fogja.......
2012. okt. 3. 13:41
 4/7 Diarmand ***** válasza:

A tömés akkor eshet ki ha nincs meg elég a fog koronai részéből, hogy megtartsa a tömést, ezt látnia kellene a dokinak. A lelkiismeretességért innen is üdvözlöm (és hogy nem a húzás híve)!. A két hiányzó rágófogad sajnálom, a többire jobban figyelj.

A bűz a genny jele lehet, hogy gócos lett a fog. A gócos fog nem fáj (épp ezért veszélyes!). Ha a tömés állandóan kiesik, én a fog eltávolítását javaslom, de előtte végezzetek egy góckeresést is (röntgenből megállapítható). Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy sima húzással már nem eltávolítható a fog.


Ha még van elég a kornából a tömés megtartására, ekkor is veszélyes lehet az új tömés, mert ha túl mély, akkor genny gyűlhet fel és gócpont alakulhat ki. Ebben az esetben a tömés nem esik ki, így csak úgy tűnhet, hogy a negyedik már jó.


Szóval. Konzultálj vele az új tömésről, de az eltávolításról is. Ha a tömés mellett döntötök, ami netán már nem esik ki, akkor idővel (fél-egy év) menj vissza egy góckeresésre. Ha az is kiesik, akkor vegyétek ki.

Ezek a meglátásaim.

2012. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fogamból elég sok megvan,csak az oldalából hiányzik egy kis darab.

2012. okt. 3. 14:11
 6/7 anonim válasza:

Szerintem húzasd ki a francba, mert egyszer majd kiesik a tömés aztán nem fogja tudni kihúzni(azért büdös, mert szét van rohadva), szal mehetsz majd a szájsebészetre, hogy kivágják.

Nekem mákom volt, hiába eltört húzás közben valahogy kiszedte.

2012. okt. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Jah és amúgy tényleg becsületes dolog, hogy próbálja menteni a menthetőt.

A szájsebészetet meg nem azért ajánlom, mert úhh így meg úgy fáj, hanem mert 2-3 hétre adnak időpontot szal addig lehet vásárolgatni a Cataflamot, ha esetleg bedurran a fogad

Legalábbis én így jártam.

2012. okt. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!