Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy húzza ki a fogorvos az...

Hogy húzza ki a fogorvos az egészséges fogat?

Figyelt kérdés
A fogszabályozóm miatt ki kell majd húzni a fenti 4es fogamat, jobbról. Teljesen egészséges. Érzéstelenítővel teljesen érzéstelenné tudja tenni azt a részt az orvos? Milyen lépésekben húzza ki és hogy? Félek kicsit..
2012. szept. 12. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
megfogja kérdezni hogy kérsz-e érzéstelenítőt.Te mond azt hogy igen mindenképp.Érzéstelenítő nélkül húzást kibírni szerintem lehetetlen...Tömést még talán de húzást nem hiszem. Kapsz egy injekciót majd kiküld kb 10 percre hogy hasson az érzéstelenítő.Behív.Előszőr meglazítja,majd emelővel megemeli és kihúzza.Mikor húzza ki és emeli akkor feszítő érzést fogsz érezni de ebben semmi nem fog fájni. csak feszít.Nekem múltkor nagyon fájt,de az én fogam beteg volt és bevolt gyulladva így nem hatott az érzéstelenítő.Viszont a tied egészséges úgyhogy ettől ne félj.Ha úgyérzed mégis picit fáj( de nem fog) akkor kérj mégegyet.Ennyi.Amúgy volt olyan foghúzásom ahogy egy csöpp fájdalmat nem éreztem,pedig nekem alacsony nagyona fájdalomküszöböm.
2012. szept. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Teljesen érzésteleníti, én sem éreztem. Ha nem fér hozzá, előtte még lecsiszol belőle. Azt sem érzed. Ki előtte egy kicsit mozgatnia, de alapvetően csak a hangoktól vagy az iszonytól lehetsz rosszul maximum, érezni nem nagyon fogod, ha jól érzéstelenít.

Érdemes viszont beszerezned egy jó fájdalomcsillapítót. Nekem éjszaka, mikorra elmúlt a zsibbadás, gyötrelmesen fájt a helye, hiszen ahogy mondtad, egészséges fog, ezért jobbára erősen ül a helyén.

2012. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Rendesek vagytok.

Kedves második, írtad, hogy szerezzek be fájdalomcsillapítót, mert fájni fog a hely. Mégis meddig fog fájni a helye? 1-2 nap? Vagy talán tovább? :O :S

2012. szept. 12. 22:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát, én aznap felkeltem éjszaka a fájdalomra, aztán bevettem a tablettát, elaludtam és másnap reggelre már csak épp hogy fájdogált. A többi három fogamnál (merthogy négyet húztak ki összesen, ugyanígy egészségeset, mert kellett a hely) már nem vártam ezt meg. Még zsibbadtan lefekvés előtt bevettem a fájdalomcsillapítót, mindegyik esetben.
2012. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem rossz fogat húztak, feszítést se nagyon éreztem, ez nem is olyan feszítés mint mikor pl feszegeted az ujjad stb.

Nekem nem kellet fájdalomcsillapító egyáltalán. Bár lehet, h a napokon át tartó iszonyatos fogfájás miatt már megszoktam a fájdalmat azért nem kellett, nem tudom. Azért szerezzél be a biztonság kedvéért.

24/N

2012. szept. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ma 11:36-os vagyok.


Nekem csak aznap fájt a helye. Azt mondták szerencsés vagyok. Kíváncsi vagyok, h az előttem lévőnek mik a tapasztalatai e-téren. :)

2012. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem egyáltalán nem fájt a helye:D pedig 3 gyökere volt és a végei kifelé állt mindegyiknek.Én majd befostam a fájdalomtól mikor húzta..
2012. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
pedig 5!! érzéstelenítőt kaptam
2012. szept. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát, ha érzéstelenítés után is fáj, akkor rosszul lett beadva :) A mi orvosunkban teljesen megbíztunk, már régóta ismerjük. Minden esetben csak 1 vagy 2 injekciót adott és abszolút de semmit nem éreztem. A fájdalom is emberfüggő. Gondolom nekem azért fájt, mert azoknak az egészséges kisőrlőknek volt vagy 1,5 cm-es gyökerük egyenként, ami egy szép mély sebet hagyott, meg ugye ilyenkor marad egy lyuk az állkapcsodban a helyén. Gondolom ezért sajgott utána egy szűk napig.
2012. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
bevolt gyulladva..
2012. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!