Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg kockázatos a fogciszta...

Tényleg kockázatos a fogciszta műtét?

Figyelt kérdés

Az egyik alsó 2 zápfogam között ciszta van. Azt mondták röntgenkép alapján a szájsebészeten, hogy ki kell venni. Viszont tudom, vannak olyan műtétek, hogy oldalról vágják fel az ínyt és a fog meghagyásával műtik ki a cisztát. Nekem erre azt mondták, kockázatos. Úgy érzem, csak a könnyebbik utat akarják. Mondtam, elmegyek magánfogorvoshoz, szerintük csak a pénzem bánja, majd beleölök 100ezret a semmibe. :S

Sok szövődményt okozott ez nekem (eredetileg egy más betegséggel kezeltek az orvosok, most derült rá fény hónapok múlva, hogy fog eredetű), kontár gyökérkezelést csináltak az ominózus fogamban 5 éve, annak az eredménye a ciszta. Nem tudom, mit tegyek, meg akarom menteni a fogam. Nem akarok hidat meg ilyen baromságokat, hogy néz az ki? Meg akkor tegyék tönkre a többi teljesen ép fogamat? Szép fogsorom van, nem akarok foghíjas lenni 23 évesen. :(


2012. szept. 10. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden műtét kockázatos...
2012. szept. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha góc betegséged van ami a test más részeit támadja akkor jobban jársz ha kihúzzák a fogat és teljesen megtisztítják.Nem maga a műtét kockázatos hanem hogy nem tudják teljesen kitisztítani a baciktól és tovább terjed.Ha a test többi pontját is megtámadja a fognak a betegsége akkor biztosra fognak menni és kihúzzák.Nagyon aljas betegség ezért nem kockáztatnak.Ha van százezer forintod annyiból már beültethetsz magánfogásznál egy műgyökeret ami élethosszig tart.
2012. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Van tartalék pénzem bőven, tehát ki tudnám fizetni a műfogat, ha úgy alakul. Azt mindenképp tudnék beültettetni a helyére?
2012. szept. 10. 19:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy értették a kockázatot egyébként, hogy sok az ideg és könnyen lebénulhat fél arcom. Ezt nem akarom elhinni, hisz sok helyen vállalnak ilyen műtétet, ekkora rizikója csak nincs.
2012. szept. 10. 19:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát amit mondtak hogy sok az ideg az függ attól is hogy melyik fogról van szó.De ha akarod elmehetsz magánkórházba és ott pár ezer forintért megmondják mit lehet tenni és mennyiért.Ha ilyen kockázatok vannak akkor érdemesebb kihúzatni és műgyökeret berakatni,de ezt az orvos kéne hogy eldöntse.Keress fel egy magánkórházat,vidd magaddal a leleteidet és kérj tanácsot és árajánlatot.Az még nem kerül sokba,és legalább a műgyökér után is érdeklődhetsz.
2012. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy, menj el Gálos Dóra doktornőhöz (jofog.hu), nagyon jól tud nyitott küretet csinálni, tényleg ért a dolgához. De ha ő is a húzást javasolná, akkor tuti, hogy jobb húzni. És a helyére akkor tetess implantátumot, így nem rontják el a többi fogad.
2012. szept. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos vidéki vagyok, 250 km-re Pesttől, de azért köszönöm! Azt hiszem, hagyom kiszedni, aztán majd implantátumot rakatok. Nem ilyen hidat vagy mit. Azt ugye később is lehet, bármikor?
2012. szept. 11. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Implantátumot minimum fél év megfelelő minőségű és mennyiségű csontosodás után vállalnak tudtommal.
2023. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!