Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki 28 évesen (lánynak)...

Ciki 28 évesen (lánynak) fogszabályzót csináltatni?

Figyelt kérdés
Egészséges és fehér fogaim vannak, de nem szabályosak. Sajnis tizenéves koromban a szüleimnek nem volt lehetőségük szabélyoztatni a fogaimat, én meg most döntöttem el magamban, hogy kellene.. valahogy most tudom értékelni, ha valakinek nemcsak fehérek, hanem szabályosak is a fogai. Szerintetek cikin nézne ki?
2008. máj. 12. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Rosszul tetted fel a kérdést!

A helyes kérdés: mi az, amit NEM tennél meg, hogy szép, szabályos fogaid legyenek?

Ha akad egy igazi, komoly fiúd - az is azt fogja neked tanácsolni, hogy szedd rendbe őket.

Ha viszont egyéjszakás kaladokra vágysz a közeljövőben, akkor eszedbe ne jusson!

2008. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyáltalán nem vágyom egyéjszakás kalandokra, de jelenleg nincs pasim sem. Sztem belevágok :)
2008. máj. 12. 15:11
 3/12 anonim válasza:
100%

Dehogy ciki! Én is kb. ekkor csináltattam meg a fogaimat, vészesen kiálltak! Mivel tanár vagyok, nem állandót tetettem fel, hanem éjszakait (nem a látvány miatt, hanem a szépejtésben némiképp akadályozott), de ezt persze nappal is lehet hordani. Valamennyivel olcsóbb, bár több időt vesz igénybe a fogak helyreállítása. Manapság már alig látszó fogszabályzók is vannak, amúgy meg-kit érdekel??? Tiniként még esetleg gátlásoskodik az ember, de azoknak az időknek már vége!

Grat az elhatározáshoz, vágj bele nyugodtan és minél hamarabb!

2008. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És ha csaj éjszakai lenne? Azt nem lehet?
2008. máj. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
csak*
2008. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a bátorítást :)

nem tudom, lehet- e olyat, hogy csak éjszakai legyen, én úgy hallottam (de nem szakorvostól), hogy a javítás mértékétől függ, hogy állandó kell vagy csak éjszakai. Ha nagyon durván csámpásak a fogak, akkor lehet, hogy nem elég az éjszakai. De ha utána jártam és érdekel valakit, majd idekommentelem :)

2008. máj. 12. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki :) hidd el utána büszke leszel rá!

menj el egy orvoshoz ott megnézik, és megmondják hogy van-e lehetőség kivehetős-éjszakaira, vagy muszáj a beragasztott. én 14 éves multam és most vették le nekem januárban a beragasztott fogszabim (15 hónapig volt benn). Én nem sejpitettem, szinte ugyanúgy beszéltem mint eddig :) csak nekem a számat úgy "szétszedték" a kis kiállók, meg minden tele voltam hólyagokkal, folyton rágcsáltam...azóta sem tudtam leszokni a folytonos rágcsálásról, a szám (belül kétoldalt) folyton vérzik,sebes... ugyhogy te ne szokj rá :D !!! Nekem nagyon hamar helyreállt, egy hónap után egyenesek lettek a fogaim, mégis ilyen sokáig kellett rajta hagyni, hogy rendesen begyöredzen, sőt most még kivehetős-éjszakaim van. Ez sokkal kényelmesebb és praktikusabb :) (amugy álmomban gyakran a nyelvemmel lelököm a fogamról és elkezdem rágcsálni meg forgatni... - közben azt álmodom hogy rágózok - mert beragasztott alatt nem lehetett, és azóta folyton rágózok, még álmomban is...:D )


Nemtudom felnőtt korban is van-e ilyen hogy TB támogatással...mert amugy elég sokba, akár 150-200 E FT-ba is kerülhet a fogszabi...viszont mi Miskolcon az egyik korházban a beragasztottatt 15E-ért, a kivehetőset 9E-ért kaptuk meg.


Ja és még valami :D (nálam kikellett egy fogat húzni fentről) mert kicsi a fogsor íve -valami ilyesmit mondtak- (ezért voltak a fogaim egymás hegyén-hátán),szóval hogy szépen kiegyenesitsék kihuztak egyet. Helyrerakták, minden szuper, de az fenti első két fogam nem középen van...kicsit elcsúsztak abba az irányba ahonnan kihuzták a fogam. (az a lyuk már nem látszik,mert oda behúzták a többi fogat-igy fértek el végülis) Most már nem lehet helyre hozni, így szemből nem ajánlatos nyitott mosollyal fényképekednem mert fényképen feltünő (most volt a tablófotózkodás ideges is voltam miatta) :D

Ugyhogy erre feltétlen kérdezz rá, mielőtt elkezdik, veled ne forduljon elő :)


Bocsi hogy (már megint) egy regényt irtam :) remélem hasznát veszed :)

Sok sikert, vágj bele, elhiheted utána sokkal szebb leszel :) és ha rákeresel itt a gyakorikérdések.hu-n jobboldalt a keresőben hogy "Gáz egy fogszabályzós csajjal járni?" megtalálod az én kérdésem...olvasd el a válaszokat ;)

2008. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a ciki, ha nem csináltatod meg! Meg szerintem tök cuki is :o)
2008. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ha nagyon szeretnél északait akkor szerintem adnak mert az egyik barátnőmnek eddig északai volt de Neki csak azért kellet utánna rendes mert nem hordta. Szerintem ha hordod rendessen nem kell sok idő és északaival is szép lesz.De akkor ne feledd nincsen olyan hogy nem veszed fel este és nap közben is kell 1-2 órára. Sok sikert menni fog!!!!!
2008. jún. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Most már nagyon sokféle fogszabályzó van, nem csak olyan, mint gyerekkorunkban (szintén 28, szintén görbe fogakkal :)) Van olyan, hogy a fogad színére festik, azt csak akkor látja meg más, ha tényleg a szádba bámul bele.
2009. márc. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!