Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akkor ez már gyökérkezelés volt?

Akkor ez már gyökérkezelés volt?

Figyelt kérdés

Nemrég értem haza a fogdokitól...(nagyon be voltam parázva..xD)

Adott inekciót, aztán meg ilyen tűket dugdosott a fogamba vagy hova..xD (Az nem nagyon fájt, az inekció fájt a legjobban, most kaptam először.)

Majd még vissza kell mennem csütörtökön.

De akkor már ilyen tűket nem dugdos???? (Ja meg egy ilyen inekció félével, aminek elvolt görbítve a tűje azzal lefertőtlenítette.

A végén még mondta is h milyen ügyes volt kisasszony..xD

Akkor már csak lezárja töméssel??? Vagy még csinál ezen kívül vmit??

Köszi a válaszokat!

L/14


2009. júl. 14. 15:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Akinek már volt gyökérkezelése, akkor az írja le lécci!
2009. júl. 14. 15:47
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez szerintem gyökérkezelés volt. Ha nem fáj a fogad, és rendesen ki van tisztulva akkor fogja lezárni véglegessel.
2009. júl. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

(Most nagyon fáj a fogam..:S)

2009. júl. 14. 15:55
 4/11 A kérdező kommentje:

Holnap megyek kirándulni..és ha addigra is fáj a fogam az elég szar lesz.

Holnapra elmúlik?

2009. júl. 14. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szerezz be valami fájdalomcsillapítót, és ha holnap fájni fog vedd be.
2009. júl. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerezz be fájdalomcsillapítót. Az még nem baj, ha ma fáj a fogad, de ha 2-3 napon belül nem múlik el, akkor még nem fogja lezárni
2009. júl. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én most indulok gyökérkezelésre, ezzel a fogammal ez már a 3. alkalom lesz (plusz az ügyeleten voltam vele, ahol gyulladáscsökkentőt írtak fel.) A Te fogad is gyökér kezelték, lehet, hogy neked is többször vissza kell menned. Nekem elsőre megnyitotta a fogat, és egy hétig vattadarabot kellett tenni bele. Másodszorra megröntgenezte és megkaptam a gyógytömést, és ma azt veszik ki, és remélem beteszik a végleges tömést. Én nem kaptam injekciót, mivel már el voltak halva az idegek és semmit nem éreztem,és mint kiderült eddig sem a fog fájt hanem a gyulladás.
2009. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egy hét múlva ismét vissza kell mennem, hogy megkapjam a fedőtömést. Most is tűkkel csinált valamit a gyökerekben, meg valami műszert tolt le a gyökerek aljáig, ami egy kijelzőn valami értéket mutatott (nem tudom mi lehet ez), betömte és ismét röntgenezett. Remélem neked nem lesz ilyen körülményes a gyökérkezelésed :)
2009. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A pittyegő izé a gyökérhossz bemérő volt. Ennek segítségével tudja pontosan,hogy milyen mélyen kell kitisztítania a gyökeret. :) Egyébként igen valszeg gyökérkezelésed volt. Egy pár napig fájhat, lüktethet, de el fog múlni. Ha nem vissza kell menni és ismét megygyökérkezelni.
2009. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is nem rég voltam.Nekem úgy volt,hogy adott injekciót,aztán valami fúró kinézetű valamit tett a fogamba,ami elkezdett forogni,arra tekeredett fel az ideg.Ezt ötször kb. beledugta,majd egy jó hosszú tűt dugott a gyökérbe,és megszagolta,hogy nem e gennyes.Ezután tett bele ideiglenes tömést.

Nekem még vissza kell mennem vele.Nekem utána nagyon fájt,vettem be fájdalomcsillapítót,meg éjjelre is,aztán még reggel fájt,és azóta semmi.Egy -két napig fájhat,amíg úgymond ˝helyrerázódik˝.

2009. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!