Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó vagy éjszakai fogszabá...

Állandó vagy éjszakai fogszabályozót válasszak?

Figyelt kérdés
Ma voltam a dokinál.A szemfogaimat kéne a helyére igazítani.Azt mondta hogy választhatok hogy éjszakai legyen vagy ha állandót rak fel akkor 2hónap alatt helyrehozza,de 1évig kéne rajta lenni hogy rögzüljenek a helyére.Az éjszakait viszont nem mondta hogy meddig kéne kb. hordanom.Szerintetek éjszakait vagy állandót válasszak?

2012. júl. 9. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem jobban járnál az állandóval :)
2012. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az éjszakait tovább kell mindenképp, de legalább nappal nem látja senki :) Persze ha téged nem zavar a rendes fogszabi akkor válaszd azt, de én az éjszakaira szavazok.
2012. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
éjszakai
2012. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:) Amúgy engem nem zavarna az állandó:) Még azért jöhetnek válaszok :))
2012. júl. 9. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Én az állandóra szavazok, a kivehető nekem kutyakakit sem ért. Hány éves vagy egyáltalán? Kijöttek már a bölcsesség fogaid?


Ha kijöttek, szerintem válaszd az állandót. Ha nem, akkor az éjszakait, mert ha később kijönnek a bölcsességfogak, hazavághatják az eredményt (összetorlódnak az elülső fogak) te meg tépni fogod a hajad :(

2012. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát igen ugy néz ki hogy éjszakait választok mert ugye még csak 13vagyok :) de amugy meg ha nem használ akkor még mindig van lehetőségem a felragasztósra is :)
2012. júl. 16. 23:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Oké, de csak szólok, hogy 18 éves korod fölött már nem lesz támogatott a fogszabályozás és kemény százezreket kell fizetni egy állandó készülékért (+ aktiválásokra is kell járni). Tudom, ,miről beszélek, én 24 évesen tetettem föl saját zsebből, mert szüleim nem törődtek anno a kesze-kusza fogaimmal.


Arra figyeljetek, hogy a doki nézze is meg normálisan a röntgent, hogy hogy állnak a bölcsességfogaid az íny alatt(pl. nem-e fekvő pózban). Kérdezzetek rá a szüleiddel nyugodtan.

Csak azért mondom, mert sok ember panaszkodik, hogy a gyerekként rendbe tett fogsora összetorlódott, mert a doki nem vette figyelembe a bölcsességfogakat.


Hajrá, remélem szép eredményt hoz a fogszabi! :)

2012. júl. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom..de anyával ugy beszéltük hogy kipróbálom a kivehetőt és ha nem veszünk észre még egy év után sem valami javulást akkor csináltatunk egy állandót :) köszönöm a tanácsot ez sokat segített ez a bölcsességfogas dolog :)
2012. júl. 19. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2012. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az éjszakai csak gyerekkorban hatásos, az komolyabb műveletekre nem képes. az állandóval lehet komoly hatást elérni, viszont az után is kell még éjszakai, ami stabilizálja a kialakult fogsort amíg újra felépül a csontozat.
2012. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!