Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hétfőn ki fogják húzni a...

Hétfőn ki fogják húzni a fogamat. Lehet gyökeret tenni a helyére?

Figyelt kérdés
Jobb felső 7-es fogamról van szó. Azt olvastam,hogy a hátsó fogakat nem pótolnak. Ez igaz?
2012. jún. 20. 09:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt mondta tegnap az orvosom,hogy kiszedte az ideget,hogy ne fájjon a fogam hétfőig,és hogy kerüljem egy kis ideig a napfényt.... (????????!!!!)
2012. jún. 20. 09:43
 2/8 anonim válasza:
Új gyökeret a helyére nem lehet tenni de műfogat lehet csináltatni ha jól tudom amit oda beépítenek vagy hogy magyarázzam el.. :')
2012. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

7-es fogat szerintem butaság pótolni. Nem látszik, és ha van még elég fogad körülötte (alatta a 6-7-8, meg a felső, húzott mellett a 6, 8 pl), akkor rágni is fogsz tudni, lesz elég fogad hozzá.

Pótolni egy fogat baromi nehéz és költséges. Vagy hidat csináltatsz (ehhez lecsiszolnak a húzott fogad előtti és mögötti fogakról kb 2-3 mm-t, készítenek egy kis hidat, ami pótolja a hiányt: [link] vagy fogbeültetést kell alkalmazni, ami egy kisebb vagyon (a végösszeg legalább 120 E Ft, de inkább 150-180 [link] A híd olcsóbb, az tagonként kb 15E Ft, de ott is ilyenkor pl 3 tag kell, az 45E, és mellé le kell csiszolni két jó fogad, ami nagy veszteség... (nekem pl most a csiszolás miatt bekrepált az egyik hatosom, és ki kellett húzni; ugrott a híd, mehetek implantátumra egy vagyonért).

Szóval én csak olyan fogat pótoltatnék, amit mindenképpen muszáj, ami látszik.

2012. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

F@szák a linkek... XD Bocsi.

Keress rá a Google-ben, hogy fogászati híd meg implantátum, és kiad képeket.

2012. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet pótolni 7-es fogat is implantátummal.Ha zavar és van rá lehetőséged,akkor szerintem csináltasd meg.Én most fogom a két alsó hatost pótoltatni implantálással.Mellesleg a hídpótlás is bennevan kb 100-be a járulékos költségekkel együtt.
2012. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a válaszokat.

Még csak 18 éves vagyok,elég lett volna egy tömés is,csak egy fogorvos elrontotta,és már elkerülhetetlen a foghúzás..:(

2012. jún. 20. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is jártam így egy fogammal, a jobb felső hatosommal, mint te, kérdező. Egy kis lyuk volt rajta, ó, hát azt be kell tömni, megfurkálta, elrontotta, gyök.kezelte, nem javult, kihúzta. Mindezt kb 3 hét alatt.

Azóta sem pótoltam a hatosaimat, és nem is tervezem. Nem vagyok milliomos, hogy minden foghiányomat implantátummal kezeltessem, a híd - meg mint kiderült, és most tapasztalom meg saját káromon - nekem nem vmi ideális, mert nagyon kicsik a fogaim, még fiatal vagyok (26), nagyok a pulpakamrák (azokban vannak az idegek, és ez a korral megy összefelé, de mikor ilyen fiatal vagy, akkor még nagy a fogon belül), és a csiszolástól könnyen sokkot kaphatnak az idegen a kamrában...

Te tudod, hogy pótoltatod-e. Ha van rá kereted, és nem félsz a kockázatoktól, akkor hajrá :)

2012. jún. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a fogorvos 4 fogamat tette tönkre. Ami rossz fogaim vannak, inkább gyűjtök magánra, de soha többet körzetihez. Egy fogtömés 5 perc volt. Másiknál meg 2 évet bírt az a tömés, ami a legtovább bírta, mert volt olyan tömés ami 2 hónap után a fogammal egyszeree törött le a helyéről. Ennyit ér a körzeti. Itt vagyok 20 évesen 5 hiányzó foggal.
2012. jún. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!