Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A gyökérkezelt fogam is fáj....

A gyökérkezelt fogam is fáj. Akkor mi lesz? SOS

Figyelt kérdés

Harmadjára írok ide a fogammal kapcsolatban. Ezt a két kérdést is én írtam ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__30..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__30..


Tehát a történet dióhéjban: ki kellett húzni a bal felső 5-ös fogam még márciusban, és mivel nagyon látszik a foghiány, hidat akartam készíttetni (annál is inkább, mert szeptemberben esküvőm lesz...).

Lecsiszolták a 4-es és 6-os fogaimat, de a 6-os fogbélgyulladásos lett a csiszolás után, így tegnap gyökérkezelték.

Mondta a doktornő, hogy fájdogálhat a fog. Jó, jó, az evidens, hogy a gyökérkezelt fog a kezelés után fájdogál, de vajon meddig? Eltelt kb 36 óra, már el kellett volna múlnia, nemde? Ehhez képest még mindig fáj. Talán nem olyan erősen, mint a kezelés előtt, mikor totál be volt gyulladva, de fáj. A fél arcom is érzékeny. Nyomásra is fáj. Persze a felülete is fáj, de azt betudom annak, hogy lecsiszolták.

1. Tehát az első kérdésem az, hogy 36 órával a gyök.kezelés után normális-e, hogy nyomásra érzékeny és fáj magától a gyökérkezelt fog?


Most gyógyszeres tömés van benne.

2. Ha kiszedik a gyógyszeres tömést, és szabadon hagyják pár hétig és folyamatosan tisztítják, akkor elképzelhető, hogy elmúlik a gyulladás, és nem kell kihúzni a fogamat? Vagy nagyon naiv vagyok és ez nem így működik?


Nagyon örülnék, ha válaszolnátok, és elmondanátok, hogy szerintetek mi várható, mert teljesen kétségbe vagyok esve, hogy ki fogják húzni a 6-os fogamat is.

Volt már amúgy egyszer ilyen velem, a jobb felső hatosommal. Volt rajta egy pici lyuk, előállt a dokinő, hogy be kell tömni, de már azonnal. Megfurkálta, vmit elcseszett, bedurrant a gyökér, fájt, mint az állat. Gyökérkezelte, és még mindig fájt (hasonlóan, mint most). Ki kellett húzni. Elveszítettem egy majdnem hibátlan fogat egy hülye tömés miatt kb 3 hét alatt.


Szóval mit javasoltok?

3. Vagy a 36 óra még nem mérvadó, várjak még, elmúlhat a fájdalom, és lehet ebből problémamentes gyök.kezelt fog?


Jó lenne, ha mind a 3 kérdésre válaszolnátok.

Köszi!



2012. jún. 12. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a problémádat, a 36 óra sikeres próbatömés esetén sok. ASzt próbáld kideríteni, hogy amikor megnyomod a fogadat, maga a fogtest fáj-e vagy a gyökere. Ha maga a fogtest fáj, az azért van, mert lecsiszoltál és érzékeny. ez a korona felrakása után meg fog szűnni. Ha a fogadat föntről lefelé, tehát a fogágy felé nyomod, és a gyökérnél lüktető fájdalmat érzel, az lehet gyulladás (ne pánikolj, nem biztos, csak LEHET). a nyitva hagyott és folyamatos tisztítással kezelt fog gyógyítása hosszadalmas, nekem az a tapasztalatom, hogy a beteg általában hamarabb megunja, mint az orvos, és közli, hogy húzzák ki. Egy dologra vigyázz: koronát, hidat csak tuti fogra tetess, mert utána a leszedése nagyon kellemetlen.
2012. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! Nekem is tegnap volt gyökérkezelésem.

Szóval, nekem azt mondta a doki, hogy a kezeléstől számított két-három napig érezhetem, az normális. Ha utána fáj, akkor felléphet valami gyulladás, vagy akármi és akkor ki kell húzni. de nekem nagyon vacak állapotban van a fogam, szóval ez ilyen utolsó utáni próbálkozás nálam.

Szerintem nagyon nem normális, hogy így fáj a fogad még most is. Az nem biztos, hogy ki kell húzni a fogad. Ha olyan az állapota, akkor még megmenthető.

Azért menj vissza mindenképpen a dokihoz!

Jobbulást!

2012. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

én is fog problémákkal szenvedek


Ha mindig tisztítják akkor javul szép lassan.


Számomra a teljes agybajt testesíti meg, hogy 1 mikronos lyuk miatt 1 krátert fúrnak..

Mit könnyebb betömi, a kis lyukat vagy a krátert?


Egyébként jól elcseszted én hozzá nem engedtem volna nyúlni a jó fogakhoz, akkor már inkább beültetés.

Azt is valami agybarom találhatta ki 70-80 éve a több fogas koronás felépítést.


a fogorvos technika megmaradt az 50-es 60-as évek szintén(és nem csak nálunk világ szinten)


Fúrd szét, tömd...ha már nem lehet húzd ki, ennyiben kifulladt az agyi szürkeállomány.


Megelőzésre fogerősítésre meg abszolút semmi végleges használható nincs.

2012. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, fáj ez mindenhogyan...

Szerinted célszerű lenne feltetetni rá próbaképpen egy acryl, átmeneti hidat? Amúgy is kapnom kellett volna, nem? Más tészta, hogy nem adott a doki, mondván, hogy 10 nap, mire elkészül a normál, végleges híd, minek vacakoljunk az ideiglenessel. Ja, csak nem gondoltuk, hogy ez közbejön...

Most, hogy megnyomkodtam a tanácsodra (nyomásnál minden fájt, a külseje is, úgy éreztem, a fog belseje is). De most, hogy már nem nyomom, csak írok neked, lüktet fájdalmasan a fog, mint az állat. Akkor ez gyulladás?

Én amúgy bevállalnám a hosszadalmas kezelést, csak mentsük meg a fogat. Ha ezt megmondom a dokinak, és végigcsináljuk, akár heteken át, szerinted megmenthető a fog?

2012. jún. 12. 20:53
 5/9 A kérdező kommentje:

2-es, visszamennék én a dokihoz holnap, de persze pont ezen a héten van szükség rám (tolmácsolok) reggeltől délutánig szünet nélkül... Annyira vicces a sors, esküszöm, egy éve szenvedek attól, hogy nincs rendes munkám, alig akad vmi, erre richtig akkor jön be egy meló, amikor bajom van, és mennek kéne a dokihoz, aki csak 2-ig rendel. De ha meg tudom oldani, mindenképpen elmegyek holnap.


3-as: "én hozzá nem engedtem volna nyúlni a jó fogakhoz". Jó fogak? Nekem nincs már olyanom, hogy jó fog. Mindegyik van szét van tömve (a gyerekkori, fiatalkori fogdokim - az egyetlen a kis faluban, ahol felnőttem - minden kis szirsz@r lyukat betömött anno, ennek köszönhető, hogy alig van kezeletlen fogam, kb 3-4 db; a 6-osomban, amivel most kínlódok, pl több volt a tömés már, mint a fog; gondoltam, ezért nem "kár"). Az implantátumtól meg tartottam, de ha ezt tudom, persze már inkább azt csináltattam volna.

2012. jún. 12. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: a lüktető fájdalom nálam eddig mindig gyulladás volt. Az ideiglenes híddal rossz tapasztalataim voltak. A felülete nem olyan sima, mind a véglegesé, ezért nagyon idegesített, még éjjel álmomban is piszkáltam a nyelvemmel és a következő előjegyzett időpontban mindig "külön csomagként" vittem vissza a fogorvoshoz.

Ha esetleg gyulladásra hajlamos vagy - pl. korábban már több fogadat gyulladás miatt kellett kivenni - az implantátum nem jó megoldás, a fogíny nem fogadja be.

Nagyon sajnállak, hogy ilyen fogfájással tolmácsolnod kell, én is sokáig űztem ezt a szakmát. Tudom mit jelent másokhoz teljes mértékben alkalmazkodni, amikor csillagokat látok a fájdalomtól. Mielőbbi javulást kívánok neked.

2012. jún. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Na, itt van, hogy alakultak a dolgok a problémás fogammal.

Hétfőn ugyebár gyökérkezelték ezt a problémás, lecsiszolt fogamat, lezárták gyógyszeres töméssel, és ennek ellenére fájt. 2 napot bírtam vele, tegnap, szerdán már visszamentem VOLNA a dokinőhöz, de mire odaértem, épp akkor ment el...

Mindegy, 3 Cataflammal kibekkeltem a szerda d.u.-t, és ma reggel visszamentem. Kiszedték a gyógyszeres tömést, újra kitisztították a kamrát is, meg a csatornákat is. Hát ez már jóféle fájdalom volt, lévén, hogy gyulladásban volt az egész fog. Miután végeztünk (olyan 40 perces meló volt ez, alapos a doktornő), megint lezárta gyógyszeres töméssel... Sejtettem, hogy baj lesz belőle. Korábban is volt már ilyen gyök.kezelt fogammal, hogy minden "jó" egészen addig, míg ez a gyógyszeres, ideiglenes tömés bele nem kerül. De mikor lezárják, vhogy... mintha bent rekedne a gyulladás, és odabent tombol, valami őrjítően tud fájni. És féltem, hogy most is így lesz, de hát ő a szakember, elmagyarázta, hogy csak a gennyes gyulladások esetén dolgoznak nyitott kamrával, ez pedig nem gennyes. Szóval lezárta, és miután végeztünk, kb 10 perc után már a kocsiban ültem, és akkor kezdődött a kín... Srácok, én még életemben ilyen fájdalmat nem éreztem. Azt hittem, tőből kitépem, nem hogy a fogam!, de az egész fejem, vagy láncfűrésszel levágom az arcom bal oldalát... Hazavezettem vhogy, otthon bömböltem egy sort, majd visszamentem fél óra múlva, hogy én így nem bírok ki még egy fél órát, mert ha kell, kiverem magamnak ezt a fogat vhogy... Na, akkor kiszedte a doktornő a tömést, és most így van, szabadon.

Kaptam gyulladáscsökkentőt (Dalacin), azt elkezdtem szedni, kíváncsi leszek, javulni fog-e. Még most is rendesen fáj, be is kellett vennem még egy Cataflamot (ma már a 2.-at, az elmúlt egy hétben... pff, beszedtem egy komplett dobozzal, az biztos, napi 3-4-et).

Szóval így állunk. Szerintetek megmenthető a fog? Tehát fog használni a gyulladáscsökkentő? Mert gondolom, csak akkor kerülhető el a húzás, de az most rendbe teszi odabent a dolgokat úgy, hogy utána a gyógyszeres tömés se fájjon...

2012. jún. 14. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár már régi a kérdés, de sikerült megmenteni végül a fogat?
2015. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yellowbanane1012 válasza:

A gyökérkezelt fog a gyökérkezelés után akár 1-2 hétig is fájhat tompán. A baj akkor van, ha a fájdalom nem folyamatosan múló, hanem esetleg erősödő. Egy gyökérkezelt fog akkor tekinthető sikeresnek, ha a kezelés után 4 évvel nem alakul ki körülötte góc, stb. Ha tehát a fájdalom erősödik, nem csökken, keresd fel újra fogorvosod. Felírhat neked antibiotikumot, illetve fájdalomcsillapítót is. A 2. kérdésedre a válasz: A gyökérkezelt fogat semmi esetre sem szabad nyitva hagyni, hisz azonnal felül fertőzödik. A pulpakamrába esetenként a gyulladás lelohasztására gyógytömést tesznek, és erre ideiglenes tömés készül. Ez max. 6 hétig lehet a fogban, de általában pár nap után visszahívják a beteg. Vagy elkészül a végleges tömés, vagy ha az orvos úgy találja a gyógyszeres tömést cseréli.

Üdv.: dentálhigiénikus

2017. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!