Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy ember kibírna érzéstelenít...

Egerecske kérdése:

Egy ember kibírna érzéstelenítő nélkül egy foghúzást?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Túlélné, persze. Kérdés, érdemes-e szenvedni.
2012. jún. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy régen (1-2 száz éve) nem volt érzéstelenítő, mégis húztak fogat.
2012. jún. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nekem valaki azt mondta , h el is lehet ilyenkor ájulni a fájdalomtól. Ez igaz?
2012. jún. 7. 18:50
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem bírja a fájdalmat, az elájul. De nem kell hozzá foghúzás, elég, ha pl. mélyen elvágja a kezét. Attól sem lesz baja, de az ijedtség, a fájdalom okozhatja. Van olyan is, bár ritka, hogy valaki érzéstelenítés mellett ájul el, mert gondolatban lejátssza, hogy mi történik vele, átéli, mintha érezné. És van a másik véglet, aki akkor sem ájul el, ha meglövik, leszúrják, de akkor is bírná a kiképzést, ha kihúznák a fogát. Tehát: emberfüggő. Én mondjuk elájulnék.
2012. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Igaz. Én még három döfésnyi érzéstelenítő után is ordítottam, mert éppen az arcüregem perforálódott át.
2012. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Én fogorvosi asszisztens vagyok, tehát el hiheted nekem, hogy ezelőtt 20-30 évvel, még több ember megfordult a rendelőnkben, aki nem kért érzéstelenítést foghúzáskor. Sőt olyan is volt, akinek bele tört a foga, és úgy kellett kivésni. Azon kívül, hogy baromira izzadt a homloka, egy hangja nem volt. Már mi voltunk rosszul az orvossal.
2012. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Ja, régen érzéstelenítés nélkül húztak, ráadásul nem külön fogszakorvos, és nem olyan spéci fogókkal, mint ma.

Volt egy tanárom (már nyugdíjas), ő érzéstelenítés nélkül kérte a foghúzást.

Az én gyerekkoromban (50 vagyok) a húzáshoz már mindig adtak injekciót, de a fúráshoz nem. Én is úgy maradtam, hogy fúráshoz nem kérek.

2012. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
furashoz en se feleslege joban faj maga furas nekem egy fogam huztak osziten felse tunt nem fajt dealatnos suliba volt akinek nem rvartak meg az erzestelenitot hamarbb kibuzta neki nagyon fajt
2012. jún. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítő nélkül csak korábban már gyökérkezelt fogamat fúrhatják ki,többit csak szurival.
2012. jún. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem hatott a szuri foghúzáskor olyan gyulladt volt a fogam. Háromszor ájultam el, és soha életben nem éltem át akkora fájdalmat, pedig nemrég átestem egy mandulaműtéten és 3 éve sokízületi gyulladásom van, szóval tudom mi az a fájdalom.


Töméshez nem kérek érzéstelenítést.

2012. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!