Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány évesen kezdett el nőni a...

Hány évesen kezdett el nőni a bölcsességfogatok? Én 26 vagyok és még egy sincs, de néha (2-3-4 havonta) pár napra hátul bekeményedik az ínyem. Ez már több éve így van. Ez normális?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem túl a 30-on.
2012. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23 vagyok, egy jó fél-1 éve elkezdett keményedni az ínyem, mostmár egy nagyon pici eleje ott van, de megállt :D:D
2012. jún. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem felül 18-19 éves korom körül, azok kinőttek rendesen. Alul nem nőttek ki, ott nekem is azt szokott lenni, hogy néha fáj az ínyem meg olyan mintha gyulladt lenne. Múltkor röntgenen derült ki, hogy szarul nőnek, ki kéne őket műteni, de nem bírom most magam rászánni, nagyon fájdalmas a seb műtét után napokig (volt már másfajta szájsebészeti műtétem, tudom, mire várna rám).
2012. jún. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, most 26 vagyok.
2012. jún. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem olyan 16 17 éves koromban, most 23 vagyok és az összes megvan, de volt két brutálisan kílodós évem, hogy nap nem telt el anélkül, hogy ne potyogtak volna a könnyeim.


L/23

2012. jún. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék egy dokihoz. Szerintem meg kéne nézni egy panorámaröntgenen, hogy mi a helyzet velük. Mert előfordulhat, hogy impactálódtak (beszorultak előtörés közben). És olyankor bizony ki kell szedni őket, mert többféle szövődménye lehet (pl. ciszta képződik körülötte, + megtolja a fogsorodat és a többi fog torlódhat). És ezt üzenem a 3. válaszolónak is, ne várjon vele! Amúgy a műtét egyáltalán nem gáz, nekem is volt, simán kibírható (csak utána fájt egy picit otthon fél napig.) Egyébként lehet, h valójában semmi bajod sincs, de azért jobb megnézetni :)
2012. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12... o.O
2012. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az emberek 60-70%ának nő csak ki.:) örülj, ha te a szerencsés kisebbségbe tartozol, mert sok gond van velük. ha rosszul nőnek, iszonyúan fáj, műteni kell, össze is tolja a fogsort. ha jól nőnek, is fáj, amikor nő, és oda kell figyelni a tisztítására, mert hátul van, és könnyen elromlik. sok felnőtt emiatt tetet fogszabályzót, sok fogszabályzós fogorvos pedig egyből kiszedeti feltárásos műtéttel. nem hangzik túl jól, ugye?:///
2012. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nem hangzik jól :( Remélem sose nőnek ki...
2012. jún. 5. 11:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nemtom pontosan,de kb 20 körül.Szerencsére eddig nem okoztak gondot,csak legutóbb kiszúrta a fogdoki hogy szuvasodnak az alsók és be kell tömni,hogy ne kelljen kihúzni
2012. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!