Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elkezdték a fogamat gyökér...

Elkezdték a fogamat gyökér kezelni? Miért hagyta nyitva, vagyis nem zárta le töméssel?

Figyelt kérdés
Máskor is volt gyökérkezelésem (igaz másnál volta,), de akkor mindig lezárták ideiglenes töméssel.
2012. máj. 23. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Valószínű még kezelni fogja, nekem is volt így és azért nem zárta le. Még biztos nem szedte ki az összes idegszálat.
2012. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Talán van a gyökérnél valamilyen váladék, gennyesedés, aminek távoznia kell.
2012. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor nekem gyökerkezeltek,egy fiatal doktornö csinalta a sürgössegin,aznap betömte(bar ne csinalta volna),ez kesö du. volt,hidd el aznap ejjel 5 percet nem aludtam,ahogy lefeküdtem es a parnara tettem a fejem,egett,fajt ,lüktetett örületesen.Egesz ejjel ültem.Masnap elmentem,egy masik doki,kivette,öbliette,es azt mondta nem kellett volna betömni,lehet neked is a gyökercsucson ciszta van,ha nem, erös gyulladas,igy jobb nyitva hagyni.
2012. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Semmit nem mondott, én kérdeztem rá arra is, hogy gyökér kezelve lesz a fogam. Ja és röntgent is csináltak. 2 hét múlva kell visszamennem, ha addig nem fájna, remélem nem fog. :-( Hű most ezzel a cisztával megijesztettél, de remélem csak gyulladás van és nem ciszta. Az a fogam már egyszer volt betömve, ráharapásra fájult meg.

2012. máj. 24. 06:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ciszta lenne,azt megmondta volna az orvos,es antibiotikot is kaptal volna,meg többször behivott vlna kiöbliteni a fogat,bar nalam igy volt.
2012. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A pulpát, vagyis a foggyökér belsejét maradéktalanul eltávolítják az első alkalommal (ez a trepanálás), tehát a fogban már nem maradhat gyulladásos élő szövet. Viszont a gyökércsúcson keresztül kijutnak bacik a csúcs körüli szövetekbe, és ott gyulladást okozhatnak, ezért nem szokták lezárni addig a fogat, amíg tart a gyulladás, hogy eltávozhasson a váladék.

Az én dokim mindig megszagolta a fogból kikotort valamit, és a szagából tudta, hogy meg lehet-e már próbálni lezárni.

2012. máj. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem nincs nagy gond. Most nem fáj már, amióta megfúrta, csak fura, hogy ott egy lyuk.
2012. máj. 25. 22:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!