Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt tanácsolták hogy szódabika...

Azt tanácsolták hogy szódabikarbónával mossam meg a fogam, hogy fehérek legyenek. De hogyan?

Figyelt kérdés
Vettem szódabikarbónát de ilyen por szerű anyag. Tegyem rá a fogkrémre vagy hogy? Fiú vagyok :D 17
2009. jún. 27. 12:31
 1/9 A kérdező kommentje:
és vki tudja hány éves kortól csinálnak fogfehérítést és mennyibe kerül?
2009. jún. 27. 12:35
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Bevizezed a fogkefét -> kiöblíted a szádat -> belemártod a szódabikarbónába a fogkefédet, vagy szórsz rá -> megmosod vele a fogad -> kiöblíted a szádat -> lemosod a fogkeféről a szódabikarbónát -> teszel rá fogkrémet -> megmosod vele a fogad -> kiöblíted a szád -> lemosod a fogkrémet a fogkefédről -> mész a tükör elé és gyönyörködsz a szép fogaidban. (3 perc egy normális fogmosás.)
2009. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
én nem így szoktam :O én mikor már van fogkrém a fogkefén akkor szórok rá és úgy mosok fogat...ez így nem jó? :O amugy fogfehérítés 50000 ft. de változó az ára. 4 kezelés van asszem. egyik bnőmnek tavaly csinálták. azt viszont nemtom hány éves kortól lehet:/
2009. jún. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Megsúgom hogy semmit sem használ!
2009. jún. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Több féle professzionális fogfehérítés létezik. Ezek küzül a két leggyakrabban alkalmazott, az a rendelői, amit fogkőeltávolítás után végez általában dentál higiénikus vagy fogorvos (kb 1 óra alatt), és az otthoni sínes verzió, amit néhány éjszakára kell felhelyezni.

Az előbbi nálunk 120 000Ft, az utóbbi 50 000Ft.

Az, hogy kinek mennyire hatékony, az egyéni, amit ráadásul egy csomó külső tényező is befolyásol.

Nekem 2 fogszínskálát fehéredett, ami igen látványos.

2009. jún. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Én a szódabikarbónás változatra írtam, hgy semmit sem használ!A szakszerűen, fogorvos által elvégzett fehérítés bizonyára látványos!
2009. jún. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Hát én nem ajánlanám.Édesanyám is azzal mosta,azt mondja neki attól pattogott le a fogzománc.


Mi a véleménye az otthoni módszerekről, nagyanyáink szódabikarbónás és sós dörzsöléséről? Tud-e ajánlani otthon elvégezhető fogfehérítési módszert?

Azokkal a módszerekkel, amelyeknél a fogakat dörzsöljük, csínján kell bánni, mert a zománcot is vékonyítják. Az, hogy a dörzsölés mennyire koptatja a zománcot, az a csiszoláshoz használt szemcsétől is függ. A szódabikarbónás dörzsölés felérdesíti a zománcfelszínt, ami azután segíti az újabb elszíneződést. Otthon önmagában azért hiba használni, mert elmarad a polírozás, amit fehérítés után a fogorvosok mindig elvégeznek, és ami újból simává téve a felszínt megvédené a fogat attól, hogy az egészen apró mélyedésekbe ételmaradék, lepedék rakódjon be. A sós dörzsölés még durvább karcolásokat ejt a zománcon. Amitől végképp óva intenék, az a különböző savas anyagok használata, mert ezek oldják a fogak ásványi anyagát. Otthonra csak a fogorvosi ellenőrzés mellett alkalmazható, gyógyszertárban vagy drogériában nem elérhető anyagokat lehet ajánlani.

2009. jún. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

[link]


Az előzőhöz

2009. jún. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én heti egyszer szórok szódabikarbónát fogkrémre, alaposan átmosom vele a fogamat, jól kiöblítem, majd ilyen Lidlös ócsó szájöblítővel öblögetek, ami zománc erősítő is az van ráírva. Nekem használ, fehérebbek a fogaim, mások is észrevették. Fontos, hogy ne gyakran csináld, max heti egyszer!
2013. aug. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!