Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájt a fogtömés?

Miért fájt a fogtömés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

13 éves vagyok és itt ülök zsibbadt arccal, kb. 1 órája tömték be a fogam és iszonyatosan fájt.

Bementem, kaptam egy szurit (egy olyan kis üvegcsével belenyomott) az elég kellemetlen volt, de nem vészes.

Kimentem várakozni, s fél óra múlva visszahívott. Megfogta azt a fúrót és elkezdte fúrni. Nekem annyira fájt, hogy nagyon! :D Nem is tudom mihez hasonlítani... Talán olyasmi volt, mint amikor a hideg belecsap a fogba, csak sokkal erősebb. Sokszor köptem, öblítettem, kb 4x fúrt, aztán valami kis anyaggal fertőtlenített, ami pedig csípett, vagy szúrt, vagy nem is tudom... Ezután már nem volt rossz dolog. Pedig teljesen el volt zsibbadva az arcom. Még most sem érzem. Normális ez, hogy így fájt? A doki mielőtt elkezdtük, meg is kérdezte, hogy kérek-e szurit, mert anélkül is betömte volna.

Normális ez? Miért volt? Az a baj, hogy vissza kell mennem csütörtökön és rettenetesen félek. Nekem ez volt az első tömésem, sőt az első ilyen fogorvosi beavatkozásom. A másik luk kisebb, lehet, hogy az nem fog ennyire fájni?


Köszi a válaszokat!



2012. máj. 15. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jó helyre mehetett az érzéstelenítő folyadék. Kellett volna szólnod az orvosnak, hogy fáj! Nem kötelező, hogy kibírd a fájdalmat. Alsó fogadról van szó? Mert ott nehezebb elzsibbasztani a fogat.
2012. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy begyulladt, akkor nem sokat használ az érzéstelenítő. Más ötletem nincs, én még nem jártam így, de nagyon sajnállak!
2012. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hirtelen nyilalló fájdalom akkor van, ha ideget ért a fúró, akkor pedig nagyon mély volt a lyuk a fogadban és talán az érzéstelenítő sem hatott kellően. Ilyen esetben lehet, hogy gyökérkezelést kell végezni.
2012. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Lenti fog, jobb alsó 6-os, ha jól emlékszem :) A fájdalom végig meg volt a fúrás közben. Majd a következő alkalommal szólók ha fáj, csak félek, hogy mit fog csinálni akkor...

2012. máj. 15. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Mint írtam, az alsó fogaknál sokszor mellé megy az érzéstelenítő oldat. Kell szólni, hogy fáj, és kapsz még egy érzéstelenítőt.
2012. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eddig összesen hat fogamat tömték, abból egy időközben fogszabályzó miatt ki lett húzva. Az egyik (bal alsó 6-os) pedig már háromszor volt tömve, és eddig egy kivétellel mindig nagyon fájt. Szoktam kérni érzéstelenítőt, de utálom az utóhatását, azt a kellemetlen bizsergést, amit még másnap is érzek.

Én sose szólok a dokinak, ha elkezdi fúrni és fáj, leginkább azért, mert minél előbb túl akarok rajta esni, ha meg kérek még egy érzéstelenítőt, az majd' még egy óra. Másrészről meg, fájdalmasabb dolgok is fognak érni az életben, ezt veheted amolyan ízelítőnek is. :)

2012. máj. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi nektek a válaszokat! :)

Nos, megvolt a 2. fogtömés is, de szerencsére ezt már nem is éreztem. A művelet maga ugyan az volt, mégis teljesen más érzés... Szóval most örülök. :)

2012. máj. 22. 18:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!