Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy fog mikortol kerul olyan...

Egy fog mikortol kerul olyan allapotba, hogy azt mar csak huzni lehet es nem betomni? Ha hogy nez ki kb?

Figyelt kérdés
Van 4 rossz fogam...fajni nem faj...szerintem tomni kene, de nem ertek hozza. Majd oeszulok fogorvoshoz, de szerintetek?? Mi az a jel?

2012. máj. 13. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csak kicsit lyukas, és nincs íny alá letörve, még megmenthető töméssel.
2012. máj. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mikor annyira el van romolva a fog belseje, hogy tömni, s koronát ráhúzni nem éri meg. Egyébként a jó fogorvos az utolsó reményig menti a fogat, a hentes meg húzza akkor is, ha picit fáj, de akár még 30 évig is lehetne rá számítani. Ne húzasd ki, ha nem muszáj, mert lehet, hogy 60-70 évesen aranyat fog érni, mikor a fogpótlást van még mihez rögzíteni. Egyébként meg nézheted a fogsorodat a pohárban minden este!
2012. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Normális helyeken húzni csak akkor szoktak,ha már gyökérkezeléssl se menthető.
2012. máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem szerintem van jópár olyan, de nem fájnak. Régen volt hogy fájt valamelyik, de akkor se volt vészes. Ezek olyanok hogy max. 1-2mm látszik ki a külső oldalán, a belső teljesen le van törve és mély lyuk van ahová mindig bemegy a kajamaradék. Szóval ezek már szerintem menthetetlenek kihúzni se tudná...
2012. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát nekem olyan, hogy a felszíne picit fekete, vagy legalábbis én nem látok lyukat vagy, hogy olyan mély lenne, inkább csak, ilyen csíkosan...meg egyik fogam, mintha letört volna..de az meg nem is fekete, vagyis én nem látom annak, de letört...az szokott fájni...:/ Húzatni nem igen akarok...kiskoromba 10 éve húzták egy fogam, de az a fogorvos egy vadállat volt...:// Nem tudom, hogy min múlt, hogy azt húzták..:// Remélem ezek csak tömésre szorulnak..

Köszi mindenkinek a normális válaszokat!

Szép napot!

2012. máj. 13. 10:24
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a fele hiányzik, akkor is még ki tudják pótolni, ugye? van az a fényrekötő nevű anyag, ha jól tudom. de javítsatok ki, ha rosszul tudom.
2012. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nagy a lyuk és nem éri meg tömni akkor betétet is tudnak beletenni.
2012. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egy fogam, ami olyan,mintha letört volna egy rész belőle...de nem olyan lyukas, inkább téll letört...és tegnap fogpiszkálóval kiakartam kaparni, mert fogkefe nem szedte ki...és oldalt is mondom megkotrom...és nem tudom, lehet az ínyem jól megböktem, de elkezdett vérezni...:/ De nem fáj a bökés...ugye nem azért vérzik, mert pl már ki kéne húzni??:/
2012. máj. 21. 10:56
 9/9 A kérdező kommentje:

Am amit mondtam fogak, hogy szerintetek tömni elég, ilyenek kb.

[link] szerintetek??

2012. máj. 21. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!