Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van porcelán fogatok?

Miért van porcelán fogatok?

Figyelt kérdés
Olyan személyek válaszait várom,akiknek porcelán hídjuk van?miért?Nekem tönkre mentek a fogaim,nemtudom mitől,de törnek szét,romlanak,és azt mondta a fogdoki,hogy porcelán híd kell.az hogy működik?Nektek mitől ment tönkre a fogatok?Lehet ez örökletes?
2012. máj. 3. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet örökletes is, de más oka is lehet. Pl: elszíneződött fog, /gyökér kezelés miatt/ vagy olyan mértékű fogszuvasodás, amit már töméssel nem lehet esztétikusan megcsinálni.
2012. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyik gyökérkezelt fogam kettétört,a másik alászuvasodott és már nem lehetett gyökérkezeléssel menteni.Nekem implantátum lesz,nem híd.A hídnál lecsiszolják a két szomszédos fogat,és arra ragasztják a koronákat.
2012. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem már 16 évesen menthetetlenre mentek tönkre a fogaim. mindig is ránk volt parancsolva, hogy mossunk fogat, kiskorunk óta, mindig nővéreimmel mostam:D nekik jó a foguk, nekem már akkor katasztrofálisak voltak. annyi tömésem volt, hogy új tömméseknél (tömött fog tömése), már potyogott darabokra a fogam..


igaz én sok kólát ittam, és édességet ettem, viszont anyumnak ugyanilyen a fogsora, apum meg 50 éves, és 2 db tömés van a szájában.


tehát egyrészt az ételek/italok, + genetika + a fogorvos azt mondta hogy gyerekkoromban túl sok antibiotikumot szedtem, mert beteges gyerek voltam, és ettől.


hogy mi a valódi oka, passz.


jelenleg a fogsorom gyönyörű, talán szebb mint az átlag, viszont az igazság az, hogy nincs olyan fogam, ami nincs tömve. sokan el sem hiszik, ha ezt mondom.


ma már listerine, selyem, 5x fogmosás, fél évente fogkőleszedés, és még így is akad néha-néha munka a fogaimmal.


21 évesen az összes vagyonom a számban van.

2012. máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!