Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A koronáknál mindenkinek el...

A koronáknál mindenkinek el van színeződve az ínye?

Figyelt kérdés
Elől fent 4 fogamra koronát szeretnék. Agyon vannak tömve kiállóak és citromsárgák (viccen kívül) pedig nem kávézom/cigizem/teázom. Nagyon visszatart az, hogy sok ismerősömnek akinek koronája van ott szinte fekete az ínye :/ nem tudom szebben kifejezni, de olyan csúnya látvány.
2012. ápr. 26. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
A porcelán koronáknál már nincs ilyen, csak az akril koronáknál.
2012. ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha igazán szépet akarsz, és áldozni is tudsz rá, cirkóniumból csináltass koronákat.
2012. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Cirkóniumból csinál mindenki vagy orvosa válogatja? Keddre volt időpontom, akkor köszörülte volna le, de nem mertem elmenni, most szégyellek odaállítani és benyögni, hogy cirkóniumból kérem :/
2012. ápr. 26. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ez elég nagy butaság volt. A doki olyan anyagból csinálja meg a koronát, amilyenből kéred. Többfajta is létezik, porcelán, műanyag, cirkónia etc... A fémtartalmú koronák miatt látszódik az íny sötétebbnek, mivel átüt rajta a fémszín, egy idő után pedig vissza is húzódik az íny, ami méginkább kiemeli. Ezekre találták ki a fémmenteseket, plusz az fémallergiásoknak.

Tájékoztasd, érdeklődd meg ezeknek a koronáknak a rendjemódját és mondd, hogy mik az igényeid. Ilyenekről általában tájékoztatnia kell a dokinak.

2012. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Erőt vettem magamon és elmentem. Azt mondta ,,bármiből,, megcsinálják. Holnap leköszörüli és kész meglesznek a cirkónium koronáim.

Köszi mindenkinek!

2012. ápr. 26. 20:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!