Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Íny sorvadás esetében hogyan...

Íny sorvadás esetében hogyan kell mosni a fogat? Körkörösen? Vagy fentről lefelé? Illetve mire számíthatok a későbbiekben? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap voltam fogorvosnál, mert az egyik fogam töve szörnyen érzékeny lett, enni alig tudtam, és a fogorvos azt mondta, hogy fel van húzódva az ínyem, és, hogy ezzel nem tud mit csinálni. Azt is hozzátette, hogy az ínyem úgy néz ki mint egy 60évesnek, és hogy fogínysorvadásom van. Kicsit megijedtem, hiszen 20éves vagyok. 2 éve betömettem a lyukas fogaimat, rengeteg volt, kb, az összes, szerintem genetikai alapon, anyumnak 30éves korától van műfogsora. Akkor megfogadtam minden tanácsát a fogorvosnak, és most hál istennek közölte, hogy lyukas fogam nincs. Mire számíthatok a továbbiakban? Én is készüljek fel, hogy 10év múlva már nekem is műfogsorom lesz? Rendszeresen fogat mosok, fogselyem, szájöblögető, mindig van nálam cukormentes mentolos rágó, mit tehetek még?

2012. márc. 21. 21:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Jaj igen azt kihagytam, hogy a fogorvos azt mondta, körkörösen mossam a fogaimat, egy barátnőmnek pedig, akinek ugyanez a problémája, neki pedig egy másik fogorvos azt, hogy fentről lefelé mossa a fogait, hogy ne húzódjon az ínye tovább felfelé.
2012. márc. 21. 21:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi úgy szoktuk mondani, hogy a pirostól a fehérig kell húzni a fogkefét. Vagyis a lényeg hogy az ínyed felől indulva a fogad felé söprögess. Körkörös mozdulattal a rágófogak tetejét kell mosni, a többi részt pedig a "pirostól a fehérig" módszerrel. Ez a helyes fogmosási módszer, amit nem csak ínysorvadás esetén kell alkalmazni.

A fogselyemmel óvatosan bánj - ne nyomd rá az ínyedre.

A fogorvosodnak igaza van, sajnos nem sokat lehet tenni ez ellen a betegség ellen. Még azt tudnám tanácsolni, hogy használj érzékeny fogra való fogkrémet vagy paradontaxot (ha kibírod az ízét) és puha sörtéjű fogkefét.

2012. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Paradontax fogkrémet használok és hozzá Corsodyl öblögetőt.
2012. márc. 21. 22:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos nekem is ez van, pedig alig múltam 30. A dokim szerint genetikus, érzékenyebb az ínyebb. Mondjuk nekem nem fáj, nem is vérzik, egyszerűen csak fel van húzódva jónéhány fogamról.

A vicc az, hogy az első doki, akinál voltam, azt mondta, az elektromos fogkefe nem árt ennek, de azért nekem gyanús volt a dolog, megkérdeztem mást is, és ő kifejezetetten az előző hozzászóló által írt „söprögetős” módszert ajánlotta. Meg a szájzuhanyt, hogy a fognyakakat is jól tisztíthassam (hatékonyabb, mint a fogselyem).

Ez a második doki azt mondta, ez NEM fogínysorvadás, az gyulladt, piros, vérző ínnyel jár, és valóban a fogak elvesztéséhez vezet, azonban ha csak visszahúzódik az íny, az „ék alakú nyaki kopás”, és azért még nem annyira vészes.

Persze én is be vagyok parázva, és igazságtalannak érzem, hogy velem ilyen történik (bár neked még igazságtalanabb, hiszen tíz évvel fiatalabb vagy nálam). :(

2012. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!