Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozó gyűrűje miatti...

Fogszabályozó gyűrűje miatti foghúzás elkerülhető?

Figyelt kérdés

A közelmúltban fogszabályozásra sarkalltam magam, mivel nagyon csúnyán kiállnak a szemfogaim, és az alsó fogsorom is csúnya. Elmentünk első alkalommal a közeli sztk-s fogszabályozás-szakrendelésre, ahol a doktornő megvizsgált, megírta a papírokat és kiállíotta a csekket, amit be kellett fizetni. Az asszisztensnő beírt egy következő időpontot, a mintavétel időpontját. Az is megvolt, vittük a kifizetett csekket is. Másfél héttel később újra mentünk, de már szeparációra. A doktornő a szeparáló drótok/gyűrűk felrakásakor azt mondta, hogy lehetséges, hogy fogat kellesz majd hűzni, mivel vékony a csont és nem fog annyira kitágulni, hogy felférjen a gyűrű. Ezt az egészet nem tartom fairnek, mivel az első alkalomkor is megmondhatta volna azt, hogy lehetséges hogy fogat kell húzni és ezt tudváninduljunk neki az egésznek. Még bele is nyugodnék akkor, hogyha azért lenne szükséges a fogeltávolítás, mert nem fér be a fog, de nem azért mert nem fér fel a gyűrű..


Tanácsotokat kérém, hogy esteleg ha mégis fogat kellene, húzni mit tegyünk, hogy ki tudjuk ezt küszöbölni. Kérjük ki a készüléket és menjünk máshova? Van valami megoldás? Gondolom titeket is felháborítana, hogyha egészséges fogat kellene kihúzni, mert "nem fér fel a gyűrű".



2012. márc. 18. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen esetben, az ép egészséges 4-es fogakat ki szokták húzni. Ebbe nyugodj bele. Az nem egy értékes fog.
2012. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ki akarták húzni a fogam ezzel az indokkal (sztk) de elmentem magánorvoshoz, és ő megoldotta húzás nélkül is.Nem biztos hogy nálad is így van, de én utánajárnék a helyedben.

Amúgy elég gyakran szoktak fogakat kihúzni,nemrég beszéltük pont a váróban a többi fogszabissal :) szinte mindenkinek kellett,de a probléma tényleg nem a gyűrű szokott lenni,hanem hogy nem férnek el a fogak.

2012. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Ha a készüléket már elkészítették, akkor kiadják, hogy elmenjek más orvoshoz? Mi ennek a menete?

2012. márc. 18. 20:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Engem pont az bosszant fel, hogy a gyűrű miatt kell húzni és nem azért mert nem férnek el a fogak.
2012. márc. 18. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát,necces...nekem úgy volt hogy van egy ismerősöm aki ehhez a dokihoz járt akihez most én is,és azzal az ismerősömmel elmentem egyszer és megkérdeztem az orvostól hogy mit tudna kezdeni a fogaimmal,mondta hogy ő nem húzná ki.Visszamentem az sztk-ba megkérdeztem még egyszer hogy meg tudja e csinálni foghúzás nélkül,de ott ragaszkodtak hozzá... (nem említettem neki a másik fogdokit) szóval azt otthagytam,és most ehhez a másikhoz járok.Hogy mi a rendes menete azt én nem tudom :) szerintem csak úgy nem mehetsz máshová,csak magánorvoshoz ahol ugye fizetni kell...de egyszer megéri elmenni hogy elmondja hogy ő mit gondol,utána nem muszáj ott folytatni,mert ugye azért így magánrendelésen nem olcsó dolog (na meg amúgy se)
2012. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, csak sajnos az a baj, hogy ezt a foghúzásos dolgot akkor említette elsőként nekem a doktornő, amikor már a szeparálást végezte, és ez nagyon felháborító számomra.

Kifizettük volna a drágább készüléket is, ha mondta volna, hogy ezzel elkerülhető a foghúzás, de egy szóval se említette azt első alkalommal, hogy lenne más opció is.

2012. márc. 19. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!