Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik a fogkő eltávolítás?

Hogy zajlik a fogkő eltávolítás?

Figyelt kérdés
Fájdalmas vagy kellemetlen?
2012. febr. 20. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogkő eltávolítása a legalapvetőbb eljárás, amelyet alkalmazhatunk a gyulladt íny és a fogágy betegségeinek orvoslásában. A depurálás ( fogkő-eltávolítás ) alkalmával mind a fogkövet, mind a lepedéket és egyéb lerakódásokat maradéktalanul eltávolíthatjuk. A műveletet ultrahangos depurátorral végezzük el. A kezelés menete:

lidocain spray-vel érzéstelenítjük a fogínyt

a gép rezgések segítségével távolítja el a nem kívánatos anyagokat a fogról

az íny alatt lévő lerakódásokat kézi géppel végezzük el

a fogkő eltávolítását követően lepolírozzuk a fogakat, mert a sima felületre sokkal nehezebben tapad rá a lepedék

A kezelést követően egy ideig érzékeny a fogíny hidegre, melegre, savanyúra, édesre, de ezt kiküszöbölhetjük valamilyen érzékenység elleni fogkrémmel.

[link]


El kell mondjam, hogy bár elég jó fogorvoshoz járok, nekem soha nem adnak Lidocaint. Elég kellemetlen így, de kibírható. Viszont ha valahol be van gyulladva az íny, ott fájdalmas tud lenni.

2012. febr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem érzéstelenítették semmivel és mégsem érzetem fájdalmat.
2012. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

16:42

ennel következménye hogy a fogak fehérek lesznek?

olyan durván mint egy fogfehérítés?

és ez gyerekeknek ingyen vagy?

vagy a fehérítés ingyen van a gyerekeknek?

és a cucc amivel a fogakra fusz hogy érzéstelenítsd az olyan mint a levegő,viz vagyis nem injekció ugye? (mint amint irtad a lepedéket is leszedjük meg mindentXD)

2012. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!