Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kitudják húzni vagy ha nem...

Kitudják húzni vagy ha nem akkor mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Bal alsó 6 os (rágó) félbetört és holnap megyek húzásra de aztmondták hogy nembiztos hogy tudják húzni.


Ebben az esetben mi következik, és kb hogyan fogják kiszedni? 1 nap alatt letudják rendezni?


+ ilyenkor azon kivül hogy naponta 5x6x öblögetnem kell szájvi'zzel (cordysil) mi a teendő?


2012. febr. 7. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nem tud ráfogni, akkor a szájsebészetre fog küldeni, és ott kivésik vagy kivágják az ínyedből a fogat. ez rosszabbul hangzik, mint amennyire fáj, ne ijedj meg :) ha szájsebészeti műtét lesz, akkor valószínűleg összevarrják pár öltéssel, azt pár napon belül kiszedik majd. közben csak arra kell figyelned, hogy ügyelj a szájhigiéniára, különben a seb gyógyul majd magától.
2012. febr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen : )


remélem kitudja húzni anélkül hogy macerálni kelljen vele, nem a fájdalomról lenne szó azzal nincs baj csak tovább tart a gyógyulás és utazok ki pár napon belül külföldre.


lehetséges hogy nagyon könnyen kitudja húzni majd? mert eléggé rossz maga a fog és az i'nnyem már "kifele dobja"?már nagyon régen bent van (1,5 éve) rossz, törött

2012. febr. 7. 23:21
 3/4 anonim ***** válasza:
attól függ, hogyan van eltörve és mennyire tud ráfogni. egyébként nem biztos, hogy feltétlenül jobban jársz egy húzással, mert ha véletlenül beletöri a fogat, akkor így is, úgy is a szájsebészeten kötsz ki és szintén felvágják az ínyed és mégcsak nem is spóroltál meg kellemetlenséget. szóval szerintem hagyatkozz az orvosra. ha úgy ítéli meg, hogy nem kockáztat, akkor sincs olyan nagy baj, mert érezni semmit nem fogsz, pláne ha nincs is begyulladva a fogad, akkor teljesen el tudják érzésteleníteni. nekem is véstek egy ilyen fogat és egy hét múlva, varratszedés után már jól voltam, nem fájt.
2012. febr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szájsebészet.engem is oda küldtek ma holnapra mivel hogy a szerencsétlen beletörte....most eléggé félek hogy hogy fogják kiszedni meg mennyire fogom érezni mivel tömött volt csak a tetejét roppantotta le a többi bent maradt
2012. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!