Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hány éves vagy és hány tömött,...

Hány éves vagy és hány tömött, vagy kihúzott fogad van?

Figyelt kérdés
Hány éves vagy, milyen nemű, és hány tömött-, gyökérkezelt vagy kihúzott fogad van? Válaszokat köszönöm előre is!
2011. dec. 11. 22:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, lány.

3, vagy 4 tömött fogam van, de ezek közül kettő már kb 10 éves korom óta (hiába hirdetik nagyon, hogy a fogas dolgokat nem lehet örökölni, dehogynem!)

4-et, a bölcsességfogaimat pedig kiszedték, még mielőtt kinőhettek volna teljesen, mert szétnyomták volna a fogaimat, amit a fogszabályzás már beállított.

2011. dec. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

de irigylek azt akinek nincs rossz foga...

én 20 éves vagyok és tele vagyok lyukas fogakkal.. állandóan fogorvoshoz járok még a tömés alatt is szuvasodnak. nem tudom miért nem tudják jól megcsinálni:( pedig mosom a fogaim rendesen...

2011. dec. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat Mindenkinek!
2011. dec. 11. 23:07
 14/25 anonim ***** válasza:
23 f, mivel elhanyagoltam, 1 éve nagygenerál volt, összesen hat fogamat tömték. volt aminek a felét ki kellett szedni, de szépen megcsinálta, volt, ahol csak egy kicsije lyukat tömött be.
2011. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Mivel anyám és apám is lusta fogat mosni, ezért az én fogaim egészségére se fektettek semmi hangsúlyt, hanem azzal könnyítették meg a dolgukat, hogy ha nekik rosszak a fogaik, én is azt örököltem és kész. Csak arra nem gondoltak, hogy esetleg fogat kéne mosni, mivel ha nem tesszük, tök mindegy, hogy milyet örököltünk.

Így van 3 kihúzott fogam és 6 tömött 21 éves létemre. Érdekes módon, amióta 14 éves koromban a sarkamra álltam és elmentem egyedül fogorvoshoz és rendbe hozattam mindent, majd megtanultam a helyes fogápolás fortélyait, max. fogkő-eltávolításban van részem a félévenkénti kontrollon.

Ennyit a genetikáról meg a lusta szülőkről.

2011. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

tegnap 23:35

Én írtam hogy a szülőktől örököltem a rossz fogakat.

Akár hiszed akár nem,én rendszeresen,naponta többször is mosom a fogam(még munkahelyi ebéd után is)

De hiába mosom,és hiába nem eszek csak ritkán édességet attól még a fogaim tönkre mentek.Ahogy a szüleimnek is ,nekem is kálcium hiányunk van,ami eredményezi a rossz fogakat..Hiába szedem a kálcium tablettát,már csak késleltetni tudom,hogy minl később legyenek még rosszabbak..

Szóval lehet hogy te elhanyagoltad,és a szüleidre fogod,hogy bezzeg ők sem mosták a fogukat,de sokan vagyunk akik rendszeresen óvták,védik mégis beüt a gond..


Hogy mennyire játszik közre a genetika,elmondom neked,hogy a sógoromnak aki lassan 50 éves és nincs egy darab rossz foga sem.Pedig fogkefét csak azért lát mert a nővérem rendszeresen mos fogat(ő nem igazán,csak ha nagyon nyaggatják) Ahogy a nővérem apósa is..Majdnem 80 éves,és csak azért van letörve az egyik foga mert diót akarta ketté harapni..(ő még fogkefét se nagyon látott az elmúlt 20 évben)

2011. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy nem játszik közre a genetika, csak azt, hogy az emberek 90%-a aki a genetikára fogja, évente 2x vesz fogkefét a kezébe.

És igen, a szüleimre fogom, mégis kinek a feladata lenne megtanítani a gyereket a helyes fogápolásra? Nem szophatom ki a kisujjamból.

2011. dec. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
A kálcium meg nyilván nem épül már be egy felnőtt csontrendszerébe.
2011. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig használj elmex gélt, elmex fogkrémet és elmex szájvizet, plusz fogselymet, igaz, hogy drága az elmex, de nagyon hasznos és hatásos.
2011. dec. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
26/l vagyok, 3 húzott, 3 tömött sajnos, és kint van mind a 4 bölcsesség.
2011. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!