Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon a fogorvosok fogai...

Vajon a fogorvosok fogai mennyire épek, egészségesek?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon epek lehetnek, De, ismered azt a szolast hogy "A cipesznek lyukas a cipoje"?
2011. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekik olcsóbb rendbetetetni. Nemrég olvastam egy fogtechnikus blogját ahol leírta hogy a 60 e ft os műfogat kb 30 ból előállítani és a beteg szájába behelyezni megoldható lenne. A többi egységes fogorvosi haszon. Országosan mindenhol...
2011. nov. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Es a mostani kinai anyagot, amit hasznalnak, meg olcsobban jon ki előállítani és a beteg szájába behelyezni.
2011. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát engem most meggyötört kissé a doki..
2011. nov. 23. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de ha abból indulok ki, hogy a tüdőkórház orvosainak mekkora része dohányzik, akkor valószínűleg nem különösebben.
2011. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván ők is emberek, ugyanúgy elromolhatnak a fogaik, de ők biztosan gyorsabban megcsináltatják. Érdekesen venné ki magát a dolog, ha odajönnének a betegei, hogy na akkor most fúrjunk aztán tiszta feketék lennének a doki fogai:D

Nem hiszem, hogy úgy sok visszajáró vendégeik lennének:P

2011. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az átlagnál sokkal jobbak a fogaik a fogorvosoknak, de persze náluk is előfordul tömött fog. De nem azért jobbak, mert ők hamarabb meg tudják csináltatni a rossz fogat, hanem azért mert normálisan tisztítják őket!!! Mossatok ti is napi 2x fogat rendes technikával és akkor nektek is jobbak lesznek a fogaitok. Sajnos MO-n egyszerűen siralmas és tragikus, h mennyire rosszak az emberek fogai és ez főleg abból adódik, h NEM mosnak fogat, vagy nagyon ritkán. (egy fogorvostan-hallgató)
2011. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves fogorvostan-hallgató!

Nem szerencsés dolog általánosítani, mert én pont azt látom, tapasztalom több mint 50 éve, hogy többnyire aki állandóan mossa, ellenőrizteti, ápolja a fogait, annak egyre romlanak a fogai, míg sok ember a fogkefét sem ismeri, mégis egészséges a fogsora. Klinikán dolgozó, ismert Tanár a fogorvosom 30 éve, vele szoktunk erről beszélgetni, és azt mondja, sajnos sok függ a génektől. Nekem pl. még a fogköveket is rendszeresen eltávolította, mégis szinte minden fogam tömött, gyökérkezelt, de sajnos néhányat már ki is kellett húzni...Csak halkan jegyzem meg, hogy rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, fehérjét eszem, cukrot, csokoládét szinte sosem, nassolni sem szoktam. Mégis annyit szenvedtem már a fogaimmal, mint más 10 élet folyamán. S sajnos, nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal.

2012. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezzel teljesen egyetértek. De nyilván nem lehet azt mondani az embereknek, hogy te ne mossál fogat, mert genetikailag jók a fogaid. (mert nyilván nem tudhatjuk, h kinek milyen génjei vannak) Viszont a magyarok jó részének fogalma sincs a helyes fogápolásról és aki rendszeresen tisztítja a fogait az sem biztos, h jó technikával végzi azt. Tisztelet a kivételnek. Nyugati országokban sokkal kevesebb a fogszuvasodás mint nálunk. Ennek lehet akár genetikai háttere is, de nagyrészt annak köszönhető, h az emberek rájöttek arra, h jobb rendszeres és megfelelő fogápolással megőrizni a saját fogakat amíg csak lehet.
2012. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!