Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit nem ehet, ihat egy fogszab...

Mit nem ehet, ihat egy fogszabályzós?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogaszabályzóját nem ajánlatos megenni....egyébként rágót,olvadós cukorkát(beleragad) meg ilyen kemény rágcsákat pl mexicorn,ja meg szerintem a pattogatott kukorica sem jó!

:)am volt egy fogszabályzós barátnőm 2 hétig nem evett ilyesmiket,aztán ugyanúgy ette mintha nem lenne fogszabályzója,nem lett semmi baja,csak undorító volt egy kicsit a sok kajamaradék a szájában :D xD

2011. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem bnőm rágózik kajálás után, és az kiszedi a kaja maradékot, és nem ragad bele a fogszabijába. én nem vagyok ellene ha fogszabályzós vagy a rágózásnak. én is fogom csinálni ha felrakják. inni mindent ihatsz, csak kajából válogasd meg hogy mit, almát pl. nem szabad enni mert amilyen kemény letudja szedni a fogszabályzót. elv. snickerst se lehet enni. nemtudom. m
2011. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ihatsz mindent, és ehetsz is kb... Kajáknál arra figyelj, hogy ne legyen olyan, ami leszedi a tappancsokat, nekem pl a főttkukorica kapott le hármat egyszerre... Én ettem almát, de eheted feldarabolva is, úgy könnyebb, sőt, szerintem a snikers sem szedte le, csak nem kell b*lfaszkodni... Ha óvaotosan harapsz bele, vagy hátul, akkor nem szedi le, bár ezt nyilván ne hatszáz ember előtt játszd el... És egyébként fogat lehet mosni bárhol, szóval ha van egy kis eszed, akkor megmosod, és nem lesz undorító a sok kajamaradék a fogadban... Egyébként nekem is volt csomó, ami beleragadt, kifli, stb, fél óráig nem vigyorogtam, aztán sehol semmi... Rágózhatsz is, csak ésszel, de ha nem bénázol, nem ragad bele..
2011. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Ne szopogass mágnest.

Én mindenfélét ettem. Étkezés után pedig a fogszabályzós tisztítófejjel piszkáltam ki a maradványokat, mert ez már csak ilyen. Volt hogy levállt egykét bigyó a fogról, de ez csak a ragsztás erősségétől függ. Volt hogy almát ettem lassan normál tempóban, de kenyértől is vált már le. Ilyenkor visszaragasztják. 2 év alatt kétszer jött csak le. Rágózni sose rágóztam, de szerintem az kevés ahhoz, hogy kárt tehessen. 30 napos kőkemény piritósokba kellene állat módon beleharapni, hogy leválljon egy-két olyan vacak és elgörbüljön az ív, vagy kimozduljanak a fogaid.

Nem használtam semmi olyanra a fogaim amire nem valók, pl. diótörés, sörnyitás.

A fogszabályzóval teljes értékű életet élhetsz mindent megehetsz ugyanúgy, de a kifejezetten kemény dolgokat azért ajánlott lassan.

2011. okt. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még a mágnes sem szedi le (ha csak bele nem harapsz), mivel nem vasból van, hanem alumínium, vagy valami, legalábbis én úgy emlékszem, hogy kipróbáltam, és nem vonzotta... Vagy de?:O Na mindegy... Egyél nyugodtan bármit, csak ésszel, de majd úgyis rájössz, hogy mit hogy:) Nekem a főttkuku azért szedte le, mert ugye bemegy az ív alá, és feszíti... És mivel rá van gumizva a bigyó, így lejön..
2011. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!