Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha neked csináltak már fog...

Ha neked csináltak már fog implantátumot, elmondanád légyszi, hogy milyen volt?

Figyelt kérdés

Nekem van 1 kihúzott fogam, és lehet hogy majd egyszer rászánom magam egy implantátumra, de az biztos hogy félek, mert azt az állkapocs csontba fúrják bele, úgy tudom. Szóval én nem biztos, hogy bevállalnám. Nem tudom, egyelőre csak próbálok egy kicsit kérdezősködni. Ki hogy gondolja, akinek már van, hogy érdemes csináltatni?


Arra is kíváncsi lennék, hogy pl amikor csinálják fáj?

Utána mennyire fáj? Sok idő kell a gyógyuláshoz?

Tartós íny gyulladást okoz e utána?


Ez tényleg olyan jó mint ahogy reklámozzák, vagy azért vannak hátrányai is, amiről senki se beszél?


2011. okt. 3. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen érdemes, én nem bántam meg. Van hidam is, azzal többet kínlódtam. A beültetés injekció mellett zajlik természetesen, lehet érezni nyomást, ilyesmit, de fájdalmat semmit.Első este,mikor elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, akkor nagyon fájt, levert a víz :) De egy erős fájdalomcsillapítóval átvészeled(Flector-t ittam, nagyon jó, és gyorsan hat)Másnap már nem fájt, viszont kissé bedagadt, pedig jegeltem. De pár nap, egy hét múlva, mintha mi sem történt volna. Kb 2-3 hónap, míg megcsontosodik, aztán lehet folytatni.

Ilyenkor már csak átlag kellemetlenségek lesznek, amikor berakják az ínyformázó fejet, mert ahhoz fel kell vágni az ínyt. De ahhoz már nem is kell injekció, elég a helyi érzéstelenítés. Aztán 1-2 hét múlva megkapod rá a koronát, és kész.

:) Én kb két hete használom, olyan, mint az igazi :))

2011. okt. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hm, köszi :)
2011. okt. 3. 22:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: Mennyibe került a teljes implantátum? Köszönöm.
2011. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Pro és kontra mindig van, én tavaj csináltattam egy implantátumot, sajnos a fájdalom és a gyulladás 3 antibiotikum után sem múlt el, míg a végén ki kellett csavarni. Maradt a híd. Szóval nem tudom miért, de nem fogadta be szervezetem.
2012. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!