Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet, hogy mégis a foga (i)...

Lehet, hogy mégis a foga (i) m okozza a hajhullást?

Figyelt kérdés

Már két hónapja diffúzan hullik a hajam, eléggé megritkult. Voltam már nőgyógyásznál, belgyógyásznál, bőrgyógyásznál, és fogászatra járok.

A bőrgyógyász a fejbőrön nem talált semmit, elküldött hormonvizsgálatra, de hogy őszinte legyek, szerintem nem fognak találni semmit, amúgy hétfőn derül ki az eredény. TSH-t és tiroxin szintet mértek 2 hónapja, teljesen rendben volt.

Viszont járok fogászatra. Decemberben gyökérkezelték egy fogamat, ami igazából kopogtatásra érzékeny maradt (hidegre/melegre nem), de nem igazán foglalkoztam vele, mert fájni nem fájt. Aztán amikor elkezdett hullani a hajam, elmentem megnézetni. Azóta is b*szakodnak vele, se ugyanúgy érzékeny. Plusz van egy fogam, ami lyukas és fáj, de állítólag kicsi rajta a lyuk, szóval biztos nem okoz gondokat ( mondta az orvos), de én mondtam, hogy azért inkább tömje be, mert már elegem van a gyökérkezelésekből, isten ments, hogy azzal is nagyobb gond legyen. Meg van még egy, ami erősebb harapásra érzékeny. Eddig azt hittem, ezek tuti nem okozhatnak gondot, de a neten több helyen is azt olvastam, hogy már a szuvas(!) fog is lehet egy góc, még ha nincs is begyulladva. Na most ha innen nézzem, akkor lehet, hogy tényleg ez okozza a hajhulláőst? Mármint a fogorvos azt mondta, az a gyulladt fog okozhatja, de én úgy láttam rajta, hogy ő nem nagyon hiszi ezt - mert amúgy most abban a stádiumban van, hogy foolyamatosan gyógyszerezik -, szóval úgy voltam vele, hogy megyek más kivizsgálatokra is. De máshol meg nem találnak semmit. És azt sem hiszem, hogy genetikai lenne, mert a családban még a férfiak sem kopaszodank, nem még a nők, Mondjuk anyámnak így a menopauza közeledtével voltak hajhullásos gondjai, de ő sem kopaszodott. Azt meg nem hiszem, hogy androgén alopécia, mert mindenhionnan hulli, nem csak elölről meg a fejtetőről. Akkor marad a fogam? Okozhatja az?


2011. szept. 16. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
ja, a lényeg az lenne ott az elején, hogy egy vizsgálaton sem találtak eltérést. Vas rendben, fehérjék rendben, CRP rendben, TSH is, nőgyógyász sem talált gondot.
2011. szept. 16. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szoktak góckutatást ajánlani. Nekem RTG mutatta ki, hogy tályog van a gyökérkezelt fogamon.
2011. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendbe jott a hajhullàsod?
márc. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen. sosem derült ki az oka :D
márc. 14. 22:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!