Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj amikor felteszik a fogszab...

Fáj amikor felteszik a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 21:15
 1/10 anonim válasza:
Előre kihuzzák vagy két egészséges fogadat,de majd csak akkor fáj első éjszakátol kezdve feszit. Utána csak akkor, ha fokozatosan szoritanak rajta
2011. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:S és leghátulról húzzák ki?ha lesz fogszabályzóm akkor biztos kérek érzéstelenítőt xD
2011. szept. 2. 21:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem fáj és nem is mindenkinek kell húzni.
2011. szept. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
huh.akkor megnyugodtam köszi a válaszokat ^^
2011. szept. 2. 21:40
 5/10 anonim válasza:
hehe:d nekem 2 napja tették fel;) énis féltem szinte remegtem:Dmegtisztitják a fogaidat mintát vesznek fogaidról és szépen ragasztóval felteszik:Dén személy szerint ugy kértem hogy tegyék fel elöbb a szabit és miután megszoktam akkor huzzanak ki fogat:)én rühellem a fogorvosokat;)xDfélek:D kb 2hét mulva fogják kihuzni.de maga a fogszabályzó felrakása nem fáj de én mégis csukott szemmel ültem végig:)
2011. szept. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érdemes kikérni legalább 2 fogorvos véleményét. Anno nekem is ki a akarta sztk-s orvos húzni 2 fogam. Akkor nem engedték szüleim. Éjszakai fogszabályozóval szenvedtünk, de mintha nem is lett volna. Most meg 3 hónap alatt olyan szépen kitágította a doki az ívet, hogy nem hogy húzni nem kellett, hanem olykor átmeneti fázisokban még egy-egy pici rés is van itt-ott. Nem azt mondom, hogy mindig elkerülhető a húzás, de nem kell egyből rábólintani, mert sokszor csak azért javasolják az orvosok, mert ezzel a saját dolgukat könnyítik meg. Nekik nem gond, hogy neked 40 évesen majd jól jönne még az a 2 fog. És sokszor a bölcsességfogakat is be tudják szabályozni az elromlott rágófogak helyére! ezt én is csak utólag tudtam meg. Előző orvos kiszedte a bölcsességfogakat,pedig az új orvos mondta, hogy azt is be lehetett volna állítani a sorba, így meg lett egy drága és rossz fogpótlásom. Bocs a litániáért, csak gondoltam jobb ha tudsz ezekről, nehogy megjárd.
2011. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi :) én is félek a fogorvosoktól xD
2011. szept. 3. 13:17
 8/10 anonim válasza:
nekem fél éve van fent a fogszabályzóm. iszonyatosan félek a fogorvosoktól, a tűktől meg annál inkább. szerencsére nekem semmi extra dolgot nem kellett csinálni, a foghúzás szóba sem került :) de hogy neked szükséged lesz-e rá, azt a fogorvos határozza meg :) amikor felrakják, egyáltalán nem fáj, nem is érzed, csak azt, hogy matatnak a szádban :) ha neked is csak ragasztani kell, akkor megnyugodhatsz, semmiség az egész, fél óra alatt megvan :)
2011. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
remélem csak ragasztás lesz :D én még a vérvételtől félek.ezt egyenesen rühellem xD
2011. szept. 3. 13:45
 10/10 anonim válasza:
nem fáj. a fogadat csak akkor huzzák ki ha nincs hely a köv. fogaidnak. nekem vol műanyag fogszabályzóm, az a felpattinthatós de az egyáltalán nem fáj. most rögzitett vas fogszabályzóm van és az sem fáj amikor felrakják. csak utána kellemetlen vele az evés de azt pikk-pakk megszokod.
2011. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!