Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Enyhén fájdogál a fogam, ha...

Enyhén fájdogál a fogam, ha eszek. Lehet, hogy azért, mert már egy hónapja a jobb oldalon eszek?

Figyelt kérdés
Kb egy hónapja elmentem fogorvoshoz, és megállapította, hogy szükségem van tömés-cserékre. Eddig amalgán töméseim voltak. 3 fogban volt tömés-csere és 2-t pedig betömött, mert lyukas volt. Egy csere még hátra van, de sajnos az egyik újra tömött fogam nagyon élesen fájt, és most gyökérkezelés alatt áll. Csakhogy a fogorvosom most szabadságon van, úgyhogy még mindig csak a jobb oldalon tudok enni. Tegnap kicsit rágósabb húst falatáztam, mikor éreztem, hogy érzékenyek az újratömött fogaim. Jobb felső és alsó 6-os. Nem kibírhatatlan, csak már libabőrös lettem, mikor észrevettem, és felmerült, hogy ezeket is gyökérkezelni kell. Borzalmasan alacsony a fájdalomküszöböm, még egy sima tömésnél is sírok érzéstelenítő mellett. Pár napja a gyökérkezelt fogam mögötti fog fájdogált, de azt is ki lehetett bírni, és már elmúlt. Abba is belegondoltam, hogy lehet, hogy bölcsesség fog jön elő, és tolja a fogaimat, bár ennek a valószínűsége igen alacsony, hisz csak 16 éves vagyok. Mit gondoltok, mit kellene csinálnom? Megemlítsem a fogorvosomnak, ha visszajön szabadságról? Úgy is mennem kell még vissza jó párszor.. csak már tényleg megkeserítik a fogaim az életemet.
2011. aug. 25. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

pici off: bölcsességfogad simán jöhet, 14éves vagyok, és most jön a harmadik...

Amúgy szerintem említsd meg a dokinak

2011. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És neked is fáj, mikor jön? Nem érzed, hogy tolja a többit?
2011. aug. 25. 15:38
 3/4 anonim válasza:

persze h említsd meg.

nekem volt egy fogam ami tavaly agusztusban nagyon fájt.. nem tudtam mivan aztán gyökérkezelni kellett.

májusig szenvedtem vele.. többször is volt h hajnal kettőkor ügyeletre kellett menni.

ezt ne húzd mert veled is ez lesz.

és borzalmas.

2011. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én vagyok a 14éves válaszoló.

Konkrétan nekem fogszabályzó kell, mert összecsúszott az egész fogsorom, pedig eddig nagyon szép volt :)

Amúgy csak annyira fájt, meg vettem észre, hogy két hétig lázas voltam, és enni se bírtam.. :)

2011. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!