Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog miatt érzékenyeb...

Bölcsességfog miatt érzékenyebbek a fogaim?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon megindultak, és néha mintha ki akarna szakadni az egész fogsorom a semmitől - huzattól meg különösen, pedig sose voltam érzékeny rá.

Tulajdonképpen azért érdekelne, mert pár éve tömték az egyik hátsó fogam, és főleg arrafelé nagyon érzékeny az utóbbi hetekben, de nem tudom pontosan behatárolni, hogy azért, mert azzal a fogammal van gond, vagy, mert jön mögötte a bölcsességfog. Help?


2011. aug. 23. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lesz vele elmenned fogorvoshoz, mert a bölcsességfog sok esetben igen problémás szokott lenni és nagyon csúnyán be tud gyulladni. Elképzelhető, hogy csak amiatt érzékenyebb a hátsó fogad, mert fizikailag tolja előrébb a növekedő fog, de az is lehet, hogy egy komolyabb gyulladás áll a dolog hátterében, ilyenkor - ha korán észreveszik - sok esetben antibiotikum-kúrával elkerülhető, hogy vésni kelljen a még növekedő fogaid.
2011. aug. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, épp a napokban tervezek menni fogorvoshoz fogszabályzás miatt (éjszakai van felső sorra), majd rákérdezek.
2011. aug. 23. 00:28
 3/5 A kérdező kommentje:
De nem hinném, hogy gyulladás, mert szinte mindenhol szokott fájni. Az is lehet, hogy azért épp az az oldal (lent és fent is érzem), mert afelől van nyitva az ablak, és onnan éri jobban a huzat, nem?
2011. aug. 23. 00:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is most jönnek a bölcsességfogaim, egyszerre NÉGY! Nekem a doki azt mondta, hogy szerencsére van helyük, hogy kibújjanak.

Néha bedurran, és olyankor mindenem fáj, emg bírnék halni. Legutóbb is a fülem, fejem, mellette lévő fogaim, szemem, mindenem fájt, és el is mentem a fogorvoshoz, és modnta, hogy ezt sajnos "sendben tűrni kell" mert, hgoy ugye ez a növekedés kicsit megbolygatja a dolgokat. Pl kicsit nyomja odébb az egész fogsort.... :S szóval, ha midnen renben a fogaiddal akkor nembaj, hogy fáj!

2011. aug. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fogszabályzás miatt rendszeresen járok fogorvoshoz - éjjeli van, és bizony, a fog nyomná egyik irányba a dolgokat, a szabályzó meg a másikba, az eredmény: fájdalomcsillapító.
2011. szept. 30. 11:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!