Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó kérdés. (lent...

Fogszabályzó kérdés. (lent folytatom. )?

Figyelt kérdés

Szeptember végén rakják fel ha minden igaz...

A kérdésem az lenne , hogy ha sztk-ban csináltatom és 17éves vagyok... akkor ugye még támogatja a tb..

De egy év múlva már betöltöm a 18at... ez esetbe akkor a húzásokért kell majd fizetni??? mert valószínű nem csak 1 évig lesz fent ://

Vagy 18 alatt is kell fizetni sztk-ban a húzásokért???


2011. aug. 14. 16:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
én veszprémi vagyok, nekem azt mondta a fogorvosom,(ugyanebbe az éltkorba voltam ugyanezzel a dilemmával) hogy ha azelőtt veszem meg illetve hát ugye fizetem ki a fogszabályzót, hogy még nem töltöttem be a 18-at, akkor támogatja a tb, ívenként kb. 15-20 ezer forint... DE ezt a porcelánszínűt nem támogatja a tb.....! legalább is nekem ezt mondták, mert hogy én is ilyet akartam... amúgy a húzásokért nem kell majd fizetni, sőt, nekem leesett egy két tappancs(bracket) is, és azt is visszaragasztották, nem kellett érte fizetni. nekem azt mondta a doki, akkor kell fizetni, ha a hátsó rágófogadon lévő tartó fém sérül, vagy leesik, vagy stb.. dee azt meg úgy odateszik, hogy esélye nincs elmozdulni :)
2011. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

naa amúgy megkérdeztem, és azt mondta hogy csak 100 volt ( igen, nagyon informált egy ismerősöm van nekem :))) xd ) és magánfogászaton csinálták. szóval most reménykedem hogy talán talán ennél is olcsóbb lenne valamivel... nekem csak az elülső két fogammal van baj, felül, kicsit szétáll ( pedig régen semmi rés nem volt köztük, és nemis tudják mitől alakulhatott ilyenné.. ) fémet nem szeretnék, de mondjuk ha apa nem lenne hajlandó kifizetni a másikat, akkor lehet bevállalnám... vagy kérem szülinapomra, de ez meg milyen már :D

amúgy remélem hogy nektek van igazatok, és tényleg nem olyan drága :( :)

2011. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
én is győri vagyok. a kérdésedre nem tudom a választ.de nem félsz tőle, mármint a fogszabitól? az emberek reakciójától?
2011. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia!Én is Győrbe jártam fogszabályzásra,nekem is 17 éves koromban tették fel alulra,felülre,csak nekem fém volt,ami fogsoronként 30.000 Ft volt.Nem kellett soha fizetnem a húzásokért,még azután sem,miután betöltöttem a 18-at.Egyszer kellett 900 Ft-ot fizetnem, amikor lejött egy bracket,és újat kellett rendelni.Nekem 2 évig volt fenn,19 napja vették le,a levételért sem fizettem semmit.Aztán kaptam 2 kivehető készüléket alulra-felülre,amit 1 évig viselnem kell napi 12 órát,ezeknek az ára 7.000 Ft volt fogsoronként.

Oszt.társaim is oda jártak fogszabályzásra,csak nekik porcelán volt,60 ezret kellett fizetni 1 fogsorra.Úgy tudom,h nekik sem kellett fizetni a húzásokért.

2011. aug. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!