Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Éjjeli fogszabályzót kinek...

Éjjeli fogszabályzót kinek adnak? Akinek csak egy-két fogát kell helyreigazítani vagy olyannak is akinek az egészet igazítani kell, de nem olyan vészesek a fogai?

Figyelt kérdés

Nekem az összes fogamat igazítani kell, de nem annyira vészes, hirtelen ránézésre észre sem lehet venni,hogy nem jók, de közelről nézve már jól látszik.Csak elől két fogam nagyon befelé áll, de a többi egymás mellet van, csak azok is enyhén bedőlnek.

Olyan képet nem találtam ami hasonlít az enyémre ,de itt [link] az első képen látható fogaknál sokkal jobb állapotban van az enyém.

Mivel szerintem nem lenne elég az éjjeli, valószínűleg nappali lesz, így azt is megkérdezném,hogy általában meddig kell hordani a fogszabályzót?


2011. jún. 29. 11:07
 1/5 Smartguy86 ***** válasza:
Éjjelit csak egy-egy fog korrekciójára adnak. Nappalit általában minimum 2 évig kell hordani!
2011. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Abból, amit leírtál, elég valószínű, hogy nappali lesz. Nekem éjjelit adtak, mivel fent volt egy kis torlódás, ami miatt egy kissé beljebb volt, mint többiek (a poén, hogy évekkel ezelőtt azt mondták, az alsóra kell majd, mert elég hülyén nőttek a metszőfogak, de idővel azok szépen maguktól helyrejöttek :))
2011. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy éjszakait csak fiatalabb korban adnak (12 alatt mondjuk), afölött nappalit és azután éjszakait egy ideig, hogy ne álljanak vissza a fogak.

Ez persze nem biztos, az egyik ismerősöm mondta. Hány éves vagy?

A nappali kb. 1,5-2 év szokott lenni.

2011. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok.A fogak állapotától függetlenül kell 1,5-2 évig hordani, vagy függ,hogy milyenek a fogak és,hogy milyen gyorsan javul?
2011. jún. 29. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.

16 éves vagyok, nekem állandó fogszabályozóm van, tavaly augusztus elején tették fel, most július végén le is veszik.:D Nagyon szép, egyenes lett.Amikor valamelyik ismerősömmel találkozom azt mondják, hogy minek kellett nekem fogszabályozó , hiszen olyan szépek a fogaim.

Az első két fogam közül az egyik kifelé állt, a másik kissé bent volt.( ha gondolod priviben majd átküldöm a képét) Már októberben láthattam az eredményét a fogszabinak. Végül is szinte akkor már csak egy kicsit volt görbe,persze attól ugyanúgy állította a doki.:)

Persze hogy függ attól, hogy milyen állapotban vannak a fogaid, mennyire görbék. Sőt az is számít hogy mennyire gyorsan "megy" arrébb:) De egy évig tuti hordani kell, ha tényleg szépnek szeretnéd, és nem szeretnéd hogy visszaálljon.

Ha valami kérdésed van, nyugodtan írj.:D

2011. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!