Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mondanátok valami biztatót?...

Mondanátok valami biztatót? Nagyon félek :S

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de kiskorom óta borzasztóan félek a fogorvostól. Ráadásul nem is a fájdalomtól vagy amit csinál, hanem hogy talál valami rosszat. A rendelőben konkrétan remegek, csak akkor nyugszom meg ha azt mondja a székben nincs semmi baj. Egy lyukas fogam van, azon is kicsi volt a lyuk. De most megint mennem kell, a bölcsességfog miatt (nem férnek el a számban).

És félek, mi van ha azóta (kb. féléve voltam nála) tönkrement valamelyik fogam? A fájdalom nem zavar, se a szuri.

Szóval nem a kezeléstől félek, hanem az ellenőrzéstől. Mondanátok valami biztatót, hogy így csak jobb lesz, meg túl leszek rajta? Magamat olyasmivel szoktam nyugtatni, hogy sok ember megy borzalmas fogakkal orvoshoz, és miylen szépen megcsinálja nekik, és ők nem félnek csak bátran mosolyogjanak, de az már nem segít. Esetleg hasonló történetek, hogy legyőzted a félelmet.


2011. jún. 16. 20:48
 1/10 anonim válasza:
Így csak jobb lesz, túl leszel rajta.
2011. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bárcsak mondhatnám, hogy ne parázz..
2011. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne parázz!
2011. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is izgultam és féltem picit régebben, mikor mentünk a fogorvoshoz, de szerintem ez mindenkiben benne van. Szerencsére nekem a sok év alatt 1 db lyukas fogam volt, amit betömtek. Akkor eléggé ki voltam borulva, de túléltem és utána meg tök büszke voltam magamra, hogy ezt is kibírtam! :) Most közel másfél éve van fogszabályzóm, ami azt jelenti, hogy havonta megyek a dokihoz, szinte már szeretek járni úgy megszoktam:D de szerencsémre egy nagyon rendes, barátságos dokit fogtam ki, biztos ez is sokat számít.

Amúgy meg én is mindenféle orvosi vizsgálatra idegesen megyek, de utána azt a nyugalmat és biztonságérzetet, amit érzek, azt semmi nem kárpótolja!

2011. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem letört a fogam!csak egy kicsi csonk van rajta!Szerinted én mennyire lehetek besz@rv@?Nagyon félek!

Neked csak egy kis tömésed lesz!Ne aggódj max 8 perc és kinn is vagy!

2011. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2011. jún. 16. 20:58
 7/10 A kérdező kommentje:
Most nézem, félreírtam, egy tömött fogat akartam írni. Szóval most nem tudok róla hogy lenne lyukas fogam, de hát nem is vagyok fogorvos.
2011. jún. 16. 21:02
 8/10 Bozsikrisz válasza:

Ember, nyugi! Szerinted mi a legrosszabb, amit mondhat? :D

"Sajnálom, magának már nincs sok hátra" - ilyet nem fogsz hallani, maximum azt, hogy "Igen, van 2 fog, ami egy kicsit szuvas, ezeket betömjük"

A bölcsességfogadat huzasd ki, mert ha nem férnek el rendesen, akkor egy kicsit össze fog kuszálódni a fogsorod.

ÉS NE AGGÓDJ!! soha semmi olyat nem fog mondani a fogorvos, amitől félni kellene:)

2011. jún. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ezzel megnevettettél. :)

Igen, sajnos nekem nem férnek el a bölcsességfogak, ki kell őket műteni. :S

2011. jún. 17. 20:01
 10/10 anonim ***** válasza:
De a doki akkor se fog semmi ijesztőt mondani, amikor egyik kezében a véső lesz, a másikban a nagykalapács.
2011. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!