Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni állkapocs...

Mit lehet tenni állkapocs kattogás ellen?

Figyelt kérdés

Már régóta fennálló probléma nálam , hogy a z állkapcsom kattog ha eszem. Félek hogy következményei lesznek a jövőben és szeretném megkérni azaokat akiknek esetlen ilyen problémáik vannak osszák meg velem hogy mit tettek ennek érdekében.

Köszönöm


2009. márc. 10. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem állítólag a kimaradt fogszabályzás miatt alakult ki. (előreharapás)Eddig még nincs más panaszom, de félek, hogy ott majd elkopnak a dolgok...Nemigazán tudtak rá mit mondani az orvosok, de most kívácsi vagyok én is! :) (24L)
2009. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ismét én, neki is hasonló a problémája: [link]
2009. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Semmiképp ne várd meg, hogy még rosszabb legyen, fordulj orvoshoz, jobb magától nem lesz. Tanulj az én hibámból.

Én évek után, mikor már fájt, akkor fordultam orvoshoz.

Harapásemelő sínt kaptam, ami már nem segített.

Aztán külföldre költöztem, itt javasoltak egy Ostheopatin elnevezésű orvost, nem tudom, van-e otthon is.

Az első pár kezelés jó volt, de aztán ismét vizsgák, stressz (nekem a stresszes szorítástól van, amit nem tudok kontrollálni, hiába lazítanám el az állkapcsom, akkor is feszítem) és ismét romlott...

A dokinő tovább küldött állkapocs-ortopédiára, itt még csak az időpont kérésnél tartok, de nem biztatnak, mert már nem csak az egyik oldal kattog, szóval rosszabb lett a helyzet.


Kezdetben a fogorvosom szájsebészetre küldött, ahol izomrelaxánst írtak fel kúraszerűen, plusz ezt a harapásemelő sínt. ez a megoldás nem használt, a gyógyszer nem megoldás, és hosszútávon nem szedhetem, mert ugye nem csak az állkapcsom lazul el, hanem mindenem...


Szóval fordulj orvoshoz, ha még nem nagy a gond, valószínűleg segít a harapásemelő.

2009. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tudom, már nem mai a kérdés, de attól még lehet hogy tudok segíteni. Nekem is ropog az állkapcsom (bal oldalt, ha rágok). A fogorvos Pestre küldött a Semmelweis egyetem gnatológia részére. A gnatológia foglalkozik az állkapocs ízülettel, de sajnos hazánkban még a ropogó állkapocs gyógyításának nincs nagy hagyománya. Angol szövegekből rengeteget meg lehet tudni a problémáról.

- TMJ disorder

- TMJ cure/treatement

- Disk displacement

Javíthat a helyzeten a harapásemelő sín (mint előttem is írták), vagy az állkapocs ízület masszírozása, tornáztatása, ellazítása.

Fordulj vele orvoshoz (ha még nem tetted meg), ne várd meg míg túl késő lesz!

2014. okt. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!