Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelték a fogamat és...

Gyökérkezelték a fogamat és kaptam gyógyszeres tömést, amit majd cserélnek, az hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy amikor visszamegyek újra cserélni, kapok injekciót megint? Fáj a csere? Vagy nem kell injekció, gyorsan megvan? Mert állítólag 2X kell cserélni mielőtt a végleges tömést megkapnám, csak még sosem csináltak ilyet nekem és nem tudom, mire számíthatok.
2009. márc. 9. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam csak egyszer cserélték. Nem kell injekció és egyáltalán nem fáj, mert a fogadban már nincs ideg ami érezze. Simán kifúrja a tömést, tűvel megpiszkálja, vissza betömi és kész. Általában azért kell próbatömést tenni, hogy ha begyulladna, akkor könnyebb legyen kifúrni. Nem fog fájni, csak reménykedj, hogy ne gyulladjon be.
2009. márc. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérsz adnak injekciót, én még fogtöméshez se kérek.

A gyökérkezeléskor kiszedték a fogból az ideget, tehát az már nem fáj. Kellemetlen lehet a mellette lévő fogakra a fúrás. Kifúrják a gyógyszeres tömést, amit azért tettek bele, hogy a még meglévő baktériumokat kiöljék. Előfordulhat, ha szuvas volt belül s fog, hogy ezt ismételni kell, hoszen, ha baktériumok maradnak benne, akkor a tömés alatt tovább szuvasodik, majd kapsz egy végleges tömést.

2009. márc. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gyulladt be hála, 2 napja csinálták, megnyugtattatok, köszi :)
2009. márc. 9. 10:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha rákeresel ezt témát már részletesen leírtam, megtalálod.

Nem kapsz már szurit.

A gyógyszeres tömést nem fúrják ki, csak az ú.n. "próbatömést.

A kettő nem ugyanaz.

2009. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!