Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után lehet sós...

Foghúzás után lehet sós vízzel öblögetni, vagy Paradontaxot használni? Jót tesz neki?

Figyelt kérdés
Két napja húzták a fogamat.
2009. márc. 8. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sós vízzel? Ez nem jó ötlet, hiszen marja a sebet! Foghúzás után nem jó öblögetni, hiszen így lassabban gyógyul! De ezt a doki is elszokta mondani! Csak óvatosan moss fogat, vigyázz a helyére, ne egyél olyat ami beleragadhat, vagy csípheti. 4-5 nap kell szerintem még nagyjából összeforr. De ez csak tapasztalat!
2009. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A sós víz felesleges!

A foghúzás helyét már másnap mosni kell!

Enyhe fájdalom 1 hétig is lehet, főleg, ha nagyon "rohadt" volt már a fog.

A vérzést csökkenti a sós víz, de nem szabad már vérzésnek lenni.

2009. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Természetesen már másnap elkezdtem mosni, és öblögetni is. Azért gondoltam erre, mert már hallottam ilyet, de nem tudtam, hogy a friss sebre milyen hatással van. Akkor inkább nem próbálom ki egyiket sem, marad a Corsodyl és a fogmosás. Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 8. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!