Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van genetikája a rossz fogaknak?

Van genetikája a rossz fogaknak?

Figyelt kérdés
Hiába mosom, kímélem stb... rengeteg lyukas fogam van (tömött) elöl is és hátul is és most felfedeztem egy újat... folyamatosan (kopik) vagy nem tudom mit csinál a fogam...
2011. ápr. 23. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen,van.A gyengébb csontszerkezet öröklődhet.Nekem ezt egyszer egy fogorvos mondta, aki édesanyám fogait kezelte (szegénynek borzasztó rossz fogai voltak,hiába ápolta őket és próbált vigyázni rájuk). Egyszer megnézte az én fogaimat is (én az erős csontozatomat és fogaimat apai ágon örököltem), és azt mondta, hogy már abból is látszott, hogy mennyivel jobb az én fogaim szerkezete, ahogy a lámpa fénye tükröződött rajtuk.Én nem értek hozzá, de egy fogorvos biztosan tudja miről beszél:)
2011. ápr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Egyrészt a genetika, másrész valószínüleg gyerekkorodban nem kaptál elég fluort, így a maradó fogaid gyengébb zománccal nőttek ki.
2011. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Van, azt mondta a fogorvosom. Egyébként sajnos én is rettentő sok rossz foggal lettem megáldva. nekem szinte az összes be van tömve, van amelyik 2 helyen is.

Azt mondta a fogdokim, hogy 25 éves koromra fogakat kellesz csináltatnom, most 22 vagyok.

Hiába csinálok vele akármit és veszek rá bármit nem használ, ugyanúgy romlik a fogam.:S

2011. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és azt nem mondta hogy mennyibe lesznek az új fogak?
2011. ápr. 25. 11:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok az empatikus ember a válaszolók között.Sajnos sok ítélkező ember van ebben a témában pedig tönkre mehet a foga az embernek genetikiai hajlam miatt is és betegség következtében (hormonális,daganatos) és a tb.ilyen esetekben sem támogatja.Nem beszélnek itt arról sem,hogy egy rosszul kezelt fog következménye is lehet foghúzás.Mint ahogy a nőgyógyászok meg a többiek sem egyformák a fogorvosok sem egyforma ügyesek.Nekem is azért lesz egy foghúzásom mert korábban egy béna doki rosszul tömte be ami tovább romlott utána egy rendes próbálta helyrehozni gyökérkezeléssel de nem sok maradt belőle.A gyökérkezelt fogból meg letört.
2011. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!